Категорії
Міста і країни Різне

10 найбільш захованих місць у світі

На землі дуже багато місць, куди дістатися або важко, або взагалі неможливо. Крім природних об’єктів є ще й ті об’єкти, які зробила людина. Це різного роду бункери, наземні і підземні бази, а також приватні депозитарії. Сьогодні про найбільш відомі такі місця.

1. Зона 51 (Area 51 Nevada) – це база ВПС США, існування якої було підтверджено лише в липні 2013 року. Через підвищену секретність об’єкта простір навколо Зони 51 обмежений для польотів. Цивільні і більшість військових не можуть туди потрапити. В середовищі уфологів і шанувальників теорії змови навколо об’єкта 51 сформувався цілий культ. Але виявилося, що в базі немає нічого незвичайного. Тут проектують надсучасні літаки, тому базу дуже добре охороняють.

Достовірно відомо, що в Зоні 51 також тестували не тільки американські експериментальні літальні апарати, а й радянські, перехоплені під час Холодної війни. Недавні зйомки з супутників показали, що в Зоні 51 звели ще один загадковий об’єкт. З огляду на те, що на базі весь час щось будують, ґрунт для теорії змови нікуди не зникає.

10 найбільш захованих місць у світі
Зона 51, США

2. Секретний об’єкт в горі Ямантау. З усіх закритих міст Росії самим важкодоступним і загадковим є Міжгір’я (Башкортостан). З офіційних джерел відомо, що поряд з цим населеним пунктом в горі Ямантау ведеться якесь будівництво. Ходять чутки, що там будують підземне місто (запасну столицю Російської Федерації) на 300 тисяч чоловік.

На відміну від більшості інших закритих адміністративно-територіальних утворень Росії, у Міжгір’ї немає ніяких великих науково-дослідних інститутів, військових баз, виробництва атомної зброї і ядерного палива, а також інших подібних установ. Парадоксально, але містоутворюючим підприємством цього закритого міста є будівельне управління УС-30. Чи саме УС-30 будує секретний об’єкт в Міжгір’ї достеменно невідомо.

Хтось каже, що мова йде про сховище для стратегічного запасу Російської Федерації, хтось пропонує версію, що в горі Ямантау (поруч з Межигір’ям) буде розташований один з об’єктів інфраструктури системи «Мертва рука». Але найпопулярнішою версією є будівництво в цьому місці підземного міста, куди переїде керівництво Росії в разі Третьої світової війни.

Підземне будівництво почалося ще в 1979 році. У цьому інфраструктурному проекті зайнято кілька тисяч жителів Міжгір’я. За непідтвердженими даними, в глибинах гори Ямантау знаходиться приблизно 500 кілометрів тунелів діаметром 30 метрів, які активно облаштовуються для житла десятків тисяч людей.

Непрямим свідченням стратегічного значення Межигір’я і гори Ямантау служить багаторазове відвідування цієї місцевості Президентом Росії В. Путіним, який за офіційною версією часто приїжджав туди на лижний курорт «Абзаково».

10 найбільш захованих місць у світі
Секретний об’єкт в горі Ямантау

3. Дата – Центр HAVENCO. 7 років тому без пояснення причин закрився Дата – Центр HavenCo. HavenCo – компанія комп’ютерної індустрії, яка була притулком для будь-яких інформаційних даних і на яку дія закону про авторське право не розповсюджувалася. Компанія HavenCo розташована в Рафс-Тауері (Roughs Tower), в фортеці неподалік від південно-східного узбережжя Великобританії, яка була зведена під час Другої світової війни для захисту англійського порту Харидж, потрапити всередину фортеці могли лише співробітники, інвестори і члени королівської сім’ї.

Центр HavenCo відкрився в 2000 році на території князівства Сіленд – віртуальної держави, проголошеної в 1967 році британським відставним майором Педді Роєм Бейтсом. Компанія HavenCo сподівалася, що розташування на суверенній території врятує її від дії обмежень британського інтернет-законодавства. HavenCo припинила своє існування в 2008 році. Яка інформація зберігалася в базі даних HavenCo і чому компанія так раптово закрилася невідомо.

10 найбільш захованих місць у світі
HAVENCO

4. Секретне сховище церкви мормонів. Під гранітної горою поблизу Солт-Лейк-Сіті на глибині близько 200 метрів розташоване сховище, яке належить Церкві Ісуса Христа Святих Останніх Днів, послідовники якої відомі як мормони. Сховище сконструйовано таким чином, що може витримати ядерний вибух, а записи ретельно охороняються не гірше ніж сейфи в великому банку. Найцінніші експонати захищені датчиками тепла і руху.

10 найбільш захованих місць у світі
Секретне сховище церкви мормонів

5. Бункер «Піонен». Центр «Півонії» побудували в Стокгольмі для того, щоб уряд Швеції в разі ядерного удару міг продовжити працювати. Але після того як холодна війна закінчилася, інтернет-провайдер Bahnhof перекваліфікував «Піонен» в дата-центр. Потрапити в нього можна тільки по одному тунелю, що знаходиться глибоко під землею. Внутрішня інфраструктура повністю імітує підземне місто. Тут можна знайти парники, зелені зони, акваріуми, водоспади і навіть систему, що симулює зміну дня і ночі. Особливе становище півонії дозволяє перенести бункеру удар водневої бомби. Найвідоміший клієнт дата-центру «Піонен» – WikiLeaks, для якої принциповим є захищеність збереженої інформації.

10 найбільш захованих місць у світі
Бункер «Піонен»

6. Бібліотека Ватикану. У сховищі бібліотеки Ватикану зібрані найцінніші історичні документи. На думку деяких фахівців тут зібрано понад мільйон різних книг, сувоїв і інших паперових носіїв інформації. У сховищі можуть потрапити вчені і теологи, але тільки з ручкою і папером, ні з чим іншим. Усередину відвідувача супроводжують відразу три людини, два гвардійці і священик. Іноді сховище закривають, але здебільшого воно відкрито для відвідувань. Протяжність архіву бібліотеки досягає 84 км. Вважають, що величезна бібліотека Ватикану, що з’явилася в XV столітті, зберігає в собі мало не всі священні знання людства. Втім велика частина книг є засекреченою, а до деяких має доступ лише папа римський.

10 найбільш захованих місць у світі
Бібліотека Ватикану

7. Форт Нокс. Місце, де зберігається золотий запас США. Крім того в Форті Нокс зберігаються і дуже цінні історичні документи, включаючи декларацію незалежності. Вхід в форт прикривають двері вагою в 22 тонни. В разі непрямого попадання ядерної бомби вона захищена від вибухів будь-якої сили.

10 найбільш захованих місць у світі
Форт Нокс

8. База саєнтологів. База розташована в пустелі Нью-Мексико. Немає достовірної інформації про те, що тут зберігається, але сховище захищено від сучасного світу 2,5-тонними дверима. Потрапити всередину сховища можуть тільки головні адепти руху. На поверхні над архівом виведені загадкові знаки, призначені чи-то для інопланетян, чи то для духу Рона Хаббарда, засновника саєнтології, куди потрібно йти, щоб його реінкарнація могла знайти дорогу на базу.

10 найбільш захованих місць у світі
База саєнтологів. Загадкові знаки

9. Курорт «Зелена шипшина». Ексклюзивний курорт, розташований в лісах Західної Вірджинії (США), займає територію понад 2 тис. гектарів. Тут відпочивають тільки високопоставлені політики. Але головна загадка цього місця знаходиться під землею. Вхід в підземний бункер, забитий припасами і облаштований для проживання, закривають двері вагою в 25 тонн. Саме туди відправиться весь Конгрес США в разі ядерної війни.

10 найбільш захованих місць у світі
Курорт «Зелена шипшина»

10. Місце для паркування Bold Lane. Так-так, це одне із захищених місць на планеті. Якщо залишите свою машину тут, можете забути про викрадачів. Паркінг Bold Lane знаходиться в місті Дербішир (Великобританія). Це одне з найбезпечніших місць на планеті. Ніхто не зможе увійти або в’їхати без спеціальної перепустки. Після того як машину припарковано, в роботу включається безліч датчиків руху, об’єму і звуку, які контролюють простір навколо автомобіля. При спрацьовуванні сигналізації всі виїзди і виходи автоматично блокуються.

10 найбільш захованих місць у світі
Місце для паркування Bold Lane

Залишити відповідь