Категорії
Різне

10 цікавих фактів про Марс

У суботу, 28 листопада, відзначається день Червоної планети. Саме в цей день в 1964 році була запущена безпілотна космічна станція «Маринер-4», яка здійснила перший успішний політ над планетою і передала перші її знімки на Землю. Сьогодні дослідженнями Марса займаються три апарати: «Марс Одіссей», «Марс-експрес» і «Марсіанський розвідувальний супутник».

10 цікавих фактів про Марс
Атмосфера Марса на 95,32% складається з вуглекислого газу.

Марс називають Червоною планетою через червонуватий відтінок поверхні. Такий колір Марсу додає маггеміт (назва походить від магнетиту і гематиту) – мінерал, магнітна модифікація окису заліза γ-Fe₂O₃.

Марс – четверта по віддаленості від Сонця планета. За розмірами Марс – сьомий в Сонячній системі. Маса Марса становить 10,7% від маси Землі. За лінійними розмірами Червона планета майже вдвічі менша за нашу Землю.

Температура на Марсі коливається від -153 градусів за Цельсієм на полюсах взимку і до +20 градусів влітку на екваторі. Одна з теоретичних можливостей «розігріти» Марс, яку обговорюють сьогодні вчені, – атомне бомбардування планети.

Сонячна доба на Марсі дорівнює 24 годинам 39 хвилинам за часом на Землі. Марсіанський рік триває 686 земних діб.

Атмосфера Марса на 95,32% складається з вуглекислого газу, 2,7% займає азот, 1,6% – аргон. Кисню в атмосфері Червоної планети всього 0,145% (для порівняння з атмосферою Землі – 78% азоту, 21% кисню, 1% аргону і 0,03% вуглекислого газу).

Гравітація Марса в два з половиною рази слабкіша, ніж на Землі.

Гора Олімп на Марсі – найвища в Сонячній системі, її висота – 27,4 кілометри.

Марс, поряд з Місяцем, – найвірогідніший кандидат на колонізацію людьми в доступному для огляду майбутньому. Шлях до Марса вимагає найменших енергетичних витрат, якщо не враховувати Венеру. Людина не може вижити на поверхні Марса без захисного костюма, проте, в порівнянні з жаркими Меркурієм і Венерою, позбавленими атмосфери Місяцем і астероїдами і холодними зовнішніми планетами, умови на Марсі набагато більш придатні для освоєння.

Коли ядро ​​Марса стало остигати, магнітне поле ослабло, а потім і зовсім зникло. Через це атмосферу «здув» сонячний вітер – вона практично злетіла в Космос разом з водою.

10 цікавих фактів про Марс
«Оппортьюніті» – другий марсохід космічного агентства НАСА з двох, запущених США в рамках проекту Mars Exploration Rover. Був виведений за допомогою ракети-носія Дельта-2 7 липня 2003 року.

Раніше глава компанії SpaceX Ілон Маск заявляв, що планує побудувати на Марсі автономне місто, яке не буде залежати від Землі.

Залишити відповідь