Категорії
Природа Тварини

10 тварин, які зникли за останнє десятиліття

Діяльність людей і погана екологія призвели до того, що продовжують вимирати різні види живих організмів. До вашої уваги 10 видів тварин, яких протягом останніх 10 років офіційно оголосили вимерлими.

1) Абінгдонська слонова черепаха

24 червня 2012 року в Галапагоському національному парку Еквадору помер останній представник підвиду абінгдонських слонових черепах (лат. Geochelone nigra abingdoni) на прізвисько Самотній Джордж. Йому було близько 100 років.

10 тварин, які зникли за останнє десятиліття
Чорний носоріг

2) Чорний носоріг

10 листопада 2013 року один з підвидів чорних носорогів Західної Африки Diceros bicornis longipes офіційно оголошено вимерлим.

10 тварин, які зникли за останнє десятиліття
Китайський річковий дельфін

3) Китайський річковий дельфін

Китайський річковий дельфін (лат. Lipotes vexillifer) був поширений в центрально-східній частині Китаю в річці Янцзи і нижній течії річки Цяньтан, а також в озерах Дунтинху і Поянху. Рідко спостерігався нижче Нанкіна; тільки 1 раз в районі Шанхаю. Спеціальна міжнародна експедиція, що пройшла в листопаді – грудні 2006 року, констатувала, що китайський річковий дельфін, найімовірніше, повністю зник. У 2017 році комісія з вимерлих тварин Китаю оголосила вид зниклим.

10 тварин, які зникли за останнє десятиліття
Алаотранська поганка

4) Карликова поганка

Карликова поганка або алаутранська мала поганка, або мадагаскарська червоношийна поганка (лат. Podiceps nigricollis) – птах середніх розмірів з дуже маленькими крилами. Карликова поганка визнана Міжнародним союзом охорони природи вимерлим видом з 2010 року.

Причиною вимирання карликових поганок вчені вважають діяльність людини. Птахи харчувалися озерною рибою, популяція якої сильно скоротилася через завезення на Алаутра (найбільше озеро на острові Мадагаскар) нових видів риб, тварин і рослин. Крім того, поганки були об’єктом браконьєрства, а також страждали від риболовних сітей, розставлених по всьому озеру.

10 тварин, які зникли за останнє десятиліття
Карибський тюлень-монах

5) Карибський тюлень-монах

Вид карибських тюленів-монахів або тропічних тюленів-монахів, або вест-індських тюленів-монахів (лат. Monachus tropicalis) населяв узбережжя й острови Карибського моря і Мексиканської затоки від Гондурасу і Юкатану на сході до Ямайки, Куби і Багамських островів. В 1952 році представників цього виду зустрічалися в водах Серранілля Бенк в західній частині Карибського моря. Визнані зниклими з 2008 року.

10 тварин, які зникли за останнє десятиліття
Східна пума

6) Східна пума

Східна пума (лат. Felis concolor couguar або Puma concolor couguar) – підвид пуми, які мешкали на території північного сходу США і південного сходу Канади. Їх відстрілювали, побоюючись нападу. До того ж головною здобиччю пум був білохвостий олень, поголів’я якого на при кінці 90-х років минулого століття різко зменшилося.

В останній раз східну пуму бачили в 1938 році, а в список зникаючих тварин її включили тільки в 1973-му. З тих пір і американці, і канадці регулярно повідомляли про те, що вони бачили цих тварин. Однак ніяких підтверджень цьому не було. Фахівці кажуть, що східних пум плутають з іншими пумами, яких в США і Канаді налічується більше 10 видів.

Формально Служба охорони рибних ресурсів і диких тварин США визнала східну пуму вимерлим видом в 2011 році. Однак тоді фахівці заявили, що їм потрібен буде час, щоб остаточно в цьому переконатися. Східну пуму виключили з переліку диких тварин з грудня 2017.

10 тварин, які зникли за останнє десятиліття
Тайванський димчастий леопард

7) Тайванський димчастий або формозький леопард

В останній раз тайванського димчастого леопарда  (лат. Neofelis nebulosa brachyura) бачили в 1983 році. З розвитком промисловості і через вирубку лісів леопарди були змушені піти в гори, де на них продовжували полювати браконьєри. У 2000 році вчені зробили останню спробу виявити хижака, але слідів леопардів не знайшли. Вид визнано вимерлим з 2013 року.

10 тварин, які зникли за останнє десятиліття
В’єтнамський яванський носоріг

8) В’єтнамський яванський носоріг

В’єтнамський яванський носоріг – підвид яванського носорога, який мешкав у В’єтнамі, Камбоджі, Лаосі, Таїланді та Малайзії. Чисельність популяції в національному парку Катті у В’єтнамі в 2008 році була менш ніж 12 особин. Генетичний аналіз показав, що цей підвид розійшовся з типовим 300-200 тисяч років тому. 25 жовтня 2011 року в’єтнамського яванського носорога визнано вимерлим.

10 тварин, які зникли за останнє десятиліття
Нетопир острова Різдва

9) Нетопир острова Різдва

У 2017 році Міжнародний союз охорони природи офіційно вніс нетопирів острова Різдва в список зниклих тварин.

10 тварин, які зникли за останнє десятиліття
Китайський веслоніс

10) Китайський веслоніс

Китайський веслоніс (лат. Polyodon spathula) – колись один з найбільших представників прісноводних лучеперих риб, єдиний з роду псефурів (Psephurus) родини веслоносові. М’ясо та ікра псефури високо цінувалися в Китаї, і в минулому, як стверджується, китайський веслоніс часто був подарунком до імператорського двору.

Останнє підтверджене візуальне спостереження цієї риби відбулося в січні 2003 року в річці Янцзи (Китай). Протягом трьох років, з 2006 по 2008, група вчених з Китаю намагалася виявити сліди присутності псефури в дикій природі, але їм не вдалося зловити жодної особі. З 2008 року вид китайських веслоносів офіційно вважають вимерлим.

Залишити відповідь