Категорії
Міста, країни, люди

12 липня – свято Петра і Павла

12 липня православна церква святкує день апостолів Петра та Павла. Народна назва: Петрівка або Петрів день.

Апостоли Петро та Павло, на честь яких назване це свято, за свій внесок у розвиток християнства мають статус первоверховних: Петра вважають основою церкви, а Павла – упорядковувачем правил та головних цінностей церкви.

Що відомо про Петра? До зустрічі з Ісусом Христом Петра звали Симоном, він був рибалкою і мав брата Андрія, який теж став апостолом і отримав ім’я Андрій Первозваний! Спаситель назвав його Петром, що перекладається як каміння. Пізніше, перед Своїм Вознесінням, Господь сказав Петру: «Ти – скеля, і на скелі оцій побудую Я церкву Свою, і сили адові не переможуть її».

Це Петру Христос пропонував йти по воді. І це Петро відрізав Малху праве вухо, коли солдати та слуги Синедріону були послані з Юдою Іскаріотським у Гетсиманський сад для арешту Ісуса Христа. Проте Ісус торкнувся до вуха і зцілив його. І це Петро тричі зрікся Вчителя, але після покаявся та все подальше життя проповідував Слово Боже.

Мав Петро дар зцілення і навіть воскрешав із мертвих. До нього на вулицю виносили хворих, щоб лише тінь апостола Петра торкнулася їх та позбавила від хвороби.

Петро був закатований та повішений на хресті на Ватиканському пагорбі у віці 64 років за проповідь у Римі. Тоді за бажанням Петра, хрест перевернули – апостол вважав, що не має права вмерти так само як Христос.

Зараз на цьому місці розташований Собор Святого Петра у Ватикані, а самого апостола Петра вважають першим Папою Римським.

Апостола Петра зображують з ключами від Раю, адже за переданням саме він зустрічає душі померлих у воріт Раю.

В Новому заповіті є два розділи (Перше послання апостола Петра та Друге послання апостола Петра), автором яких є апостол Петро.

Що відомо про апостола Павла? Павла до посвяти звали Савлом. Він був книжником та фарисеєм, який із особливою наснагою переслідував християн. Саме Савл був присутній на побитті камінням апостола Стефана (це перший з апостолів, хто загинув за проповідь Христа).

Згодом Сам Господь звернувся до Савла: «Чому ти женеш Мене?», і від сяйва Господа Савл втратив зір.

Три дні Савл плакав і молився, щоб Господь його пробачив. В результаті Савл прозрів і отримав нове ім’я – Павло. Відтоді апостол Павло став проповідувати Євангеліє.

Апостол Павло, як і Петро, був закатований у Римі у віці 67 році. Катували Павла за наказом імператора Нерона. А на тому місці, де тричі вдарилася об землю його голова, почали бити струмочки – це місце тепер називають «Три фонтани».

Біля могили Павла у Римі через кілька століть побудували Собор Святого апостола Павла.

Апостола Павла символічно зображають з мечем та книгою Послань. В більшій частині Діянь Святих апостолів в Новому Заповіті йдеться про Павла. Апостол Павло є автором 14 послань Нового Заповіту.