Категорії
Різне

31-кілометровий кратер в Гренландії

Про знахідку повідомляється в журналі Science Advances. Міжнародна група вчених, що працює під керівництвом Курта Кіра з Копенгагенського університету, в ході топологічних досліджень виявила майже під кілометровою товщею льоду льодовика Гайавата в північно-західній Гренландії величезний ударний кратер близько 31 кілометри діаметром. В ході своєї роботи вчені використовували дані NASA, які були зібрані з 1997 по 2016-й, а також інформацію, отриману за допомогою радіолокаційного дослідження місцевості.

31-кілометровий кратер в Гренландії
Величезний ударний кратер, дані NASA

Науковці відзначають, що виявлений кратер є одним з 25 найбільш великих ударних структур на поверхні Землі. Крім того, він краще за інші структури подібних розмірів зберіг свої початкові обриси.

Вважають, що кратер утворився в результаті падіння метеорита розміром близько 1 кілометра. Судячи з усього структура об’єкта була багатою на метали. Такий висновок зробили на підставі аналізу відкладень на краях льодовика, які були винесені туди талою водою. Як з’ясувалося, зразки містять велику кількість мінералів, що властиво для метеоритних кратерів. Вчені виявили частинки минулого в розплавленнях кварцу, нікелю, платини, золота і кобальту в обсягах, нехарактерних для земної кори.

31-кілометровий кратер в Гренландії
Топологія виявленого кратера

Поки що науковці не можуть становити точний вік кратера. Є припущення, що з’явився він не раніше плейстоценової епохи (це понад 2,5 млн років тому, коли Гренландія ще не була покрита льодом, і закінчилася близько 12 тисяч років тому).

Залишити відповідь