Категорії
Екстрим і спорт

5 вправ для гарної постави

Нормальна постава забезпечує положення тіла, при якому максимально збільшується обсяг і ефективність рухів; знижується ймовірність травм, особливо при високій руховій активності; зберігається вертикальне положення тулуба при мінімальному навантаженні на м’язи, кістки і зв’язки. При зовнішньому огляді людини з нормальною поставою видно симетричне по відношенню до хребта розташування всіх частин тіла.

Найчастіше постава змінюється в результаті тривалого перебування в неправильному положенні через погане освітлення, незручні меблі, постійного носіння важких предметів в одній руці. Істотну роль в порушенні постави також відіграє недолік рухової активності – слабкі м’язи живота і спини, які не в змозі довго утримувати тіло в нормальному фізіологічному положенні.

Короткий і простий комплекс щоденних вправ для хребта, що допоможе виправити поставу і поліпшити іннервацію (взаємозв’язок між центральною нервовою системою і підконтрольними їй органами і тканинами організму).

1. Вправа для хребта «Поза дерева» сприяє врівноваженості, зосередженості, зібраності і спокою.

Техніка виконання. Стати прямо, з’єднавши стопи ніг, так щоб зовнішні сторони стоп були паралельні. Вагу тіла рівномірно розподілити по поверхні стоп. Коліна напружити, колінні чашечки підтягнути догори, живіт вгору, хребет витягнути, шию випрямити. Руки через боки підняти вгору і з’єднати долоні над головою. Штовхаючи стопами підлогу, витягніться всім тілом слідом за руками вгору. Грудна клітка розкрита. Руки весь час тягнуться вгору, розтягуючи м’язи рук, спини і грудей. Голова і шия витягнуті вгору, підборіддя злегка опущено. Дихайте рівно і залишайтеся в цьому положенні 30-60 секунд. Видихнути і опустити руки вниз з боків тулуба. Дихати рівно, скласти руки в молитовну позу і відпочити.

Під час виконання вправи не провалюйте поперек вперед, не виводьте таз в бік, не стискайте пальці ніг.

5 вправ для гарної постави
Вправа для хребта «Лист дерева»

2. Вправа для хребта «Лист дерева» покращує кровопостачання мозку, випрямляє хребет, звільняє судини від затискання.

Техніка виконання. В положенні лежачи на спині на твердій рівній поверхні, м’язи абсолютно розслаблені, уявіть, немов усередині вас спокійна, заспокійлива порожнеча, через що тіло робиться легким і витає в невагомості. Повільно зігніть ноги в колінах, підтягуючи п’яти до сідниць, але при цьому не відриваючи їх від підлоги. Підніміть голову над підлогою, не відриваючи хребет і потягніться руками до колін. Коли кінчики пальців доторкнуться до колін, зафіксуйте це положення на 1-2 хвилини. Уявіть, як через все тіло ллється потужний потік цілющої енергії. Поверніться у вихідне положення і повністю розслабтеся 1-2 хвилини.

5 вправ для гарної постави
Вправа для хребта «Вербова гілка»

3. Вправа для хребта «Вербова гілка» оздоровлює хребет, зменшує болі в спині і покращує серцеву діяльність.

Техніка виконання. В положенні стоячи, ноги широко розставлені, ступні паралельно. Вся увага зосереджена на тілі. Як і у вправі «Лист дерева» відчуйте всередині порожнечу і невагомість. Покладіть долоні на спину в області нирок, пальці стикаються в районі крижів. Повільно починайте закидати голову назад, поступово прогинайтесь в хребті. Коли відчуєте межу своїх можливостей, просто опустіть вільно руки вниз, зберігаючи прогин. При правильному виконанні ваше тіло почне мимовільно хитатися, подібно гілці верби, що схилилася над озером. Залишайтеся в положенні «вербової гілки», поки відчуваєте себе комфортно. Потім поставте долоні на поперек і прийміть вихідне положення, обережно випростовуючи хребет.

5 вправ для гарної постави
Вправа для хребта «Тятива лука»

4. Вправа для хребта «Тятива лука» покращує кровообіг, очищає від сольових відкладень в області хребта.

Техніка виконання. Стоячи на колінах, руки опущені уздовж тіла. Обережно прогніться в хребті назад і обхопіть руками ноги за обидві щиколотки. Залишайтеся в положенні «тятива лука» не менше 5 секунд. Поверніться у вихідне положення. Повторіть вправу 3-10 разів, починаючи з невеликої кількості повторів і збільшуючи навантаження в міру комфортного самопочуття.

5 вправ для гарної постави
Вправа для хребта «Виноградна лоза»

5. Вправа для хребта «Виноградна лоза» покращує гнучкість і кровопостачання хребта.

Техніка виконання. Стоячи, ноги на ширині плечей, ноги розслаблені. Руками масажуйте область попереку, уявляючи, як хребет стає гнучким і пластичним. Після зробіть енергійний нахил вперед, але без ривків і різких рухів. Енергійно, але плавно! Постарайтеся дістати руками до підлоги. Ноги не згинайте в колінах, але і не напружуйте, вони повинні залишатися в комфортному стані. Поверніться у вихідне положення і виконайте декілька енергійних, але плавних нахилів вліво-вправо.

Вправи для хребта слід робити щодня. Це займе зовсім небагато часу, але подарує не тільки здоров’я хребта, але й гарну поставу і чудовий настрій.

Залишити відповідь