Категорії
Міста, країни, люди

6 речей, які недозволено вивозити з різних країн

В аеропорту обов’язково затримають при перевезенні зброї, наркотиків, порнографії, антикваріату. Але це далеко не весь перелік заборонених речей.

Митниця забезпечує контроль за перевезеннями через кордон, у тому числі товарів, тварин та небезпечних предметів. Але для митників навіть такі дрібниці як витіювата ракушка з екзотичного пляжу – ексклюзивний сувенір для колеги або подруги – привід обшукати ваш багаж і конфіскувати заборонене.

Ліки. В багатьох країнах діють суворі правила на перевезення медичних засобів і ліків через кордон. Головні вимоги – чек і неушкоджена упаковка лікарського засобу. Забороненими є наркотичні і психотропні речовини. В ЄС, наприклад, діють обмеження на кодеїн і ефедрин, які входять до складу деяких таблеток від кашлю. Якщо ж ці речовини прописані лікарем, можна взяти з собою до 20 таблеток з рецептом, печаткою та підписом.

У Китаї турист не може вивезти медикаменти на суму понад 300 юанів (це близько 1300 гривень), оскільки митна служба розцінює це, як перевезення для продажу. Польща заборонила вивіз лікарських засобів, що можуть бути корисними під час лікування від коронавірусу.

Книги. З Італії заборонено вивозити книги, яким за 50 років, у тому числі наукові роботи, цінні газети і журнали. Митники перевірятимуть всі книги вашої валізи і шукатимуть бібліотечні штампи. Кубинські митники також переглядають книги, щоб переконатися, що ви не вивезли їх з безкоштовних читалень.

Мушлі. Майже всі країни, що межують з водоймами з різнобарвним підводним світом, забороняють вивозити мушлі. В кожній такій країні заборонено вивозити предмети з моря, особливо корали. У В’єтнамі, Єгипті, Таїланді і Домінікані можна отримати штраф, навіть якщо ви просто винесли з води шматочок корала.

Культурна спадщина. На все, що нагадує культурні пам’ятки країни, повинен бути чек. Наприклад, з Таїланду заборонено вивозити статуї Будди, які вище 13 сантиметрів. В Тунісі не можна возити вироби з дерева, шкіри, кераміки та каменю. Митники з Домінікани заберуть у вас орхідеї, мушлі та корали. В Туреччині перевіряють килими – вони обов’язково повинні бути з чеком, де вказана дата і виробник.

Національна валюта. Часто в гаманці туриста в кінці подорожі залишається трохи місцевих грошей, що може іноді призвести до великих проблем на митниці – Індія забороняє вивозити національну валюту за кордон. З Індії, Туніса, Домінікани і багатьох інших країн заборонено вивозити за кордон навіть кілька монеток.

Опудала тварин і деякі рослини. Майже з усіх азійських країн не можна вивозити панцирі черепах, скорпіонів, опудала птахів і тварин. Таке порушення обкладається штрафом. Наприклад, у В’єтнамі спроба перевезення подібних предметів карається сумою до 500 доларів.

Джерело