Акація біла або робінія звичайна

Акація біла або робінія звичайна
Акація біла або робінія звичайна, квітка рослини

Хімічний склад акації білої,
Дія акації білої,
Способи застосування акації білої.

Акація біла або робінія звичайна (Robinia pseudoacacia L.) – дерево родини Fabaceae (Leguminosae) – бобові.

Дерево біла акація заввишки 10-30 м з коричневою корою. Листя складне, непарноперисте, з багатьма парами довгасто-овальних листочків з прилистками у вигляді колючок. Квітки білі, запашні, метеликові, зібрані в повислу китицю. Плід – плоский біб з овальним зеленим насінням. Цвіте в травні – червні, плоди дозрівають в червні – липні.

Акація біла або робінія звичайна
Робінія звичайна, склад рослини

Культивується акація біла як декоративна рослина в парках, садах, лісосмугах. Поширена в середній і південній смузі Європи, в Середній Азії. Родина – Північна Америка.

Для лікування використовують кору гілок і квітки акації білої.

Заготовляють кору ранньою весною в період сокоруху, зрізуючи ножами, і сушать спочатку на свіжому повітрі, розклавши тонким шаром на папері або тканині, потім на печах і в сушарках. Суху кору пакують в тюки або мішки і зберігають у сухих провітрюваних приміщеннях.

Квітки акації білої зривають вручну в період цвітіння і, розклавши тонким шаром на папері або тканині, сушать в тіні на свіжому повітрі або в провітрюваних приміщеннях, періодично перемішуючи. Готову сировину пакують у тюки або мішки і зберігають у сухих провітрюваних приміщеннях на стелажах.

Акація біла або робінія звичайна
Акація біла або робінія звичайна, листя рослини

Хімічний склад акації білої. Квітки містять дубильні речовини, флавоноїди, органічні кислоти, робін, робінін і ефірну олію із запахом квіток білої акації. В ефірній олії є метиловий ефір антранилової кислоти, геліотропін, бензилалкоголь, індол, ліналсол і терпинеол.

Дія акації білої. Препарати квіток і кори акації білої володіє терпкою, спазмолітичною, кровоспинною, жарознижуючою, проти спазматичною дією, що регулює діяльність шлунково-кишкового тракту.

У народній медицині настій і настоянку квіток і кори акації білої приймають всередину при проносах, спастичних болях в шлунку і кишечнику, при кислій відрижці внаслідок підвищеної кислотності шлунка.

Акація біла або робінія звичайна
Акація біла або робінія звичайна

Способи застосування акації білої:

– при проносах, болях у шлунку і кишечнику приймати по ¼ склянки 4 рази на день до їди настій: 1 столову ложку квіток акації білої залити 1 склянкою окропу і настоювати 20 хвилин, процідити;

– при проносах, підвищеній кислотності шлунка приймати по 1-2 столових ложки 3-4 рази на день настій: 1 столову ложку подрібненої кори акації білої залити 1 склянкою окропу, настоювати 4 години, процідити;

– при спастичних болях в шлунку і кишечнику, при кислій відрижці приймати 3 рази на день до їди по 20 крапель настоянки на 1 столову ложку води: 20 г квіток або кори акації білої настоювати 8 днів в 200 мл спирту, процідити.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*