Акація біла або робінія звичайна

Акація біла або робінія звичайна

Хімічний склад акації білої,
Дія акації білої,
Способи застосування акації білої.

Акація біла або робінія звичайна (Robinia pseudoacacia L.) – дерево родини Fabaceae (Leguminosae) – бобові.

Дерево біла акація заввишки 10-30 м з коричневою корою. Листя складне, непарноперисте, з багатьма парами довгасто-овальних листочків з прилистками у вигляді колючок. Квітки білі, запашні, метеликові, зібрані в повислу китицю. Плід – плоский біб з овальним зеленим насінням. Цвіте в травні – червні, плоди дозрівають в червні – липні.

Акація біла або робінія звичайна
Робінія звичайна, склад рослини

Культивується акація біла як декоративна рослина в парках, садах, лісосмугах. Поширена в середній і південній смузі Європи, в Середній Азії. Батьківщина – Північна Америка.

Для лікування використовують кору гілок і квітки акації білої.

Заготовляють кору ранньою весною в період сокоруху, зрізуючи ножами, і сушать спочатку на свіжому повітрі, розклавши тонким шаром на папері або тканині, потім на печах і в сушарках. Суху кору пакують в тюки або мішки і зберігають у сухих провітрюваних приміщеннях.

Квітки акації білої зривають вручну в період цвітіння і, розклавши тонким шаром на папері або тканині, сушать в тіні на свіжому повітрі або в провітрюваних приміщеннях, періодично перемішуючи. Готову сировину пакують у тюки або мішки і зберігають у сухих провітрюваних приміщеннях на стелажах.

Акація біла або робінія звичайна
Акація біла або робінія звичайна, листя рослини

Хімічний склад акації білої. Квітки містять дубильні речовини, флавоноїди, органічні кислоти, робін, робінін і ефірну олію із запахом квіток білої акації. В ефірній олії є метиловий ефір антранилової кислоти, геліотропін, бензилалкоголь, індол, ліналсол і терпинеол.

Дія акації білої. Препарати квіток і кори акації білої володіє терпкою, спазмолітичною, кровоспинною, жарознижувальною, проти спазматичною дією, що регулює діяльність шлунково-кишкового тракту.

У народній медицині настій і настоянку квіток і кори акації білої приймають всередину при проносах, спастичних болях в шлунку і кишечнику, при кислій відрижці внаслідок підвищеної кислотності шлунка.

Акація біла або робінія звичайна
Акація біла або робінія звичайна

Способи застосування акації білої:

– при проносах, болях у шлунку і кишечнику приймати по ¼ склянки 4 рази на день до їди настій: 1 столову ложку квіток акації білої залити 1 склянкою окропу і настоювати 20 хвилин, процідити;

– при проносах, підвищеній кислотності шлунка приймати по 1-2 столових ложки 3-4 рази на день настій: 1 столову ложку подрібненої кори акації білої залити 1 склянкою окропу, настоювати 4 години, процідити;

– при спастичних болях в шлунку і кишечнику, при кислій відрижці приймати 3 рази на день до їди по 20 крапель настоянки на 1 столову ложку води: 20 г квіток або кори акації білої настоювати 8 днів в 200 мл спирту, процідити.

Залишити відповідь