Категорії
Різне

Алгоритм для прогнозування розвитку душ

Близько 70% недоношених дітей, народжених раніше 30 тижнів вагітності, мають відхилення в білій речовині мозку. У половини таких дітей розвиваються незначні рухові аномалії, а у 10% – дитячий церебральний параліч.

Сучасні інструменти для оцінки дифузійної аномалії білої речовини мозку засновані на візуальному аналізі даних МРТ. Ручне відстеження аномалії дуже суб’єктивне і дає низьку надійність і відтворюваність.

Група дослідників під керівництвом Ніхана Паріха, неонатолога з Перинотального інституту Медцентру дитячої лікарні Цинциннаті (США), створили алгоритм, що аналізує дані МРТ-сканування недоношених дітей і виявляє і кількісно оцінює дефекти мозку для передбачення ймовірності розвитку рухових порушень.

Виявлення біомаркерів ДЦП на ранньому етапі може значно підвищити якість життя як хворих, так і їх сімей. Більш раннє втручання за допомогою фізіотерапії і спеціальних вправ може задіяти переваги нейропластичності пом’якшити такі симптоми як тремор, фригідність м’язів або труднощі з виконанням точних рухів.

В даний час фахівці з Цинциннаті довели точність роботи алгоритму до 95 відсотків.