Категорії
Лікарські рослини Плодові та ягідні Природа

Апельсин солодкий

Хімічний склад апельсина солодкого,
Дія апельсина солодкого.

Апельсин солодкий (Citrus sinensis Osbeck.) – вічнозелена рослина родини  Rutaceae (рутові).

Апельсин солодкий
Апельсин солодкий, квітка рослини

Вічнозелене дерево апельсин висотою до 12 м, з густою красивою кроною. Апельсинове листя темно-зелене, еліптичне, з крилатими черешками. Квітки білі, сильно запашні, з маленькою чашечкою з 4 чашолистків. Плоди (апельсини) помаранчеві, оранжево-червоні або жовті, з шкірястим ароматним навколоплодником і соковитою кисло-солодкою м’якоттю, усередині якої знаходяться насіння.

Цвіте дерево апельсин круглий рік, плоди дозрівають в листопаді – грудні.

Культивується в садах і на плантаціях цитрусових рослин. Розповсюджене в субтропічних районах. Батьківщиною апельсинів є Китай.

Для лікування використовують плоди і шкірку апельсинів.

Апельсин солодкий
Апельсин солодкий

Хімічний склад апельсина солодкого. М’якоть плодів містить до 12% цукрів, органічні кислоти, солі, азотисті і фарбувальні речовини, клітковину, фітонциди, вітаміни P, A, B, B, C (до 66 мг/100 г). В апельсиновій шкірці міститься ефірна олія.

Апельсин солодкий
Апельсин солодкий, плоди рослини

Дія апельсина солодкого. Апельсин має полівітамінну, антисептичну, кровоспинну, ранозагоювальну, сечогінну, жовчогінну, протигарячкову властивості.

В медицині зрілі плоди апельсина застосовують при нестачі в організмі вітамінів A, B, C, при жовтяниці, виразковій хворобі шлунково-кишкового тракту, гіпертонії, атеросклерозі.

В народній медицині апельсини широко застосовуються для лікування багатьох хвороб. Свіжі плоди або їх сік приймають натщесерце для поліпшення апетиту, при порушеннях діяльності шлунково-кишкового тракту, хворобах печінки, жовтяниці. Апельсиновий сік добре втамовує спрагу при лихоманці, інфекційних і застудних захворюваннях. використовується для лікування ран, виразок, що довго не загоюються. Настій шкірки і особливо цілих незрілих плодів – хороший кровоспинний засіб при рясних менструаціях, маткових та інших кровотечах. Настоянка апельсинової шкірки є протигарячковим і протизапальним засобом.

Залишити відповідь