Категорії
Екстрим і спорт

Бейсболісти хочуть, щоб суддями були роботи

Нерідко світ спорту має справу з людською помилкою рефері, арбітрів та суддів. Але з появою технологій деякі атлети готові прибрати вплив людей, боли і страйки, замінивши їх роботами.

У вівторок другий бейсболіст «Чикаго Кабс» Бен Зобріст, один з найгучніших прихильників переведення правил бейсболу на суд програмного забезпечення, використав суперечку з ампайрі (судді в бейсболі) як привід виступити за зміну в лізі.

«Ось чому нам потрібна електронна зона страйків», – прокоментував Зобріст. Разом з цим коментарем з приводу автоматизації в спорті знову розгорілися давні дебати.

Бейсбол в Америці – дуже популярний вид спорту. Коли американці дивляться бейсбол по телевізору, графіку часто накладають на дію, яку показують в реальному часі, подача (пітч) стає болом або страйком, але судді все ще продовжують давати сигнали на полі згідно з побаченим на власні очі. Тому все частіше глядачі і гравці виступають за те, щоб надати технологіям право судити.

Якщо говорити про супротивників ідеї суддів-роботів, Джейсон Гей у Wall Street Journal написав так: «Судді роблять дорогі помилки. Миттєві повтори мають свої переваги, але це перетворює гру в нудну тяганину». Тому було прийняте рішення запустити програму Hawk-Eye, яка буде розбиратися зі спірними рішеннями.

Бейсболісти хочуть, щоб суддями були роботи
Hawk-Ee (яструбине око)

Hawk-Ee (яструбине око) – електронна система перевірки сліду, розроблена в 2001 р. британськими інженерами-дослідниками фірми «Airplane-RADAR» Полом Хоккінсом (Paul Hawkins) і Девідом Шеррі (David Sherry). Спочатку система призначалася для крикету.

Програма Hawk-Eye швидка і точна і навіть отримала схвалення натовпу. Якщо бейсбол знайде схожу систему, традиціоналісти і фанати технологій підуть далі рука об руку.

Залишити відповідь