Категорії
Різне

Безпілотник Gimball

Сучасні роботи – це пристрої з великою кількістю різноманітних сканерів, датчиків та іншої електроніки, необхідної для визначення місця розташування і напрямку руху робота. Але у інженерів з Федеральної політехнічної школи Лозанни (Швейцарія) – новий винахід. Це робот-безпілотник Gimball, якому не страшні будь-які зіткнення.

Робот Gimball обладнаний компасом і датчиком висоти і його вага становить 370 грамів. Зовнішня частина безпілотника складається з двох вільно обертових кілець. Ці кільця вирішують кілька завдань. Перше полягає в тому, що сітка на кільцях є еластичною і захищає внутрішню частину робота при зіткненні. Ця еластичність дозволяє пристрою відштовхуватися від перешкод для коригування напрямку. Наступною функцією є те, що кільця грають роль гіроскопа і стабілізують рух пристрою під час польоту.

«Літаючі тварини легко переносять різного роду зіткнення. Для них удари не є смертельними, а навпаки служать орієнтиром руху. Таку особливість ми вирішили взяти за основу наших досліджень», – говорить Адрієн Бріод (Adrien Briod), один з творців Gimball.

Безпілотник Gimball
Робот-безпілотник Gimball

Випробування робота проводилося в сосновому лісі. Gimball зміг подолати відстань в кількасот метрів по заданому курсу. При цьому, стикаючись з деревами, він їх просто огинав і продовжував рухатися своїм курсом.

Як і більшість інших роботів такого класу, Gimball може бути використаний в завданнях розвідки і в пошуково-рятувальних роботах. Безпілотник зможе самостійно проникнути в ті місця, куди звичайні роботи не зможуть дістатися. Хоча, як ми знаємо, в природі є комахи-кіборги, які можуть скласти карту місцевості. Пристрій обладнаний відеокамерою, яка буде передавати зображення по бездротовому каналу рятувальній службі. Gimball буде офіційно представлений на конференції IREX в Токіо, яка пройде на початку листопада.

Залишити відповідь