Буяхи або лохина

Буяхи або лохина

Хімічний склад лохини,
Дія лохини,
Способи застосування лохини.

Буяхи або лохина (Vaccinium uliginosum L.) – рослина родини Vacciniaceae (брусничні).

Буяхи або лохина
Лохина, склад рослини

Буяхи або лохина – невеликий чагарник з прямостоячими гілками висотою 20-100 см. Листя еліптичні, зверху темно-зелені. Квітки дрібні, біло-рожеві, глечикоподібні, розташовані на верхівках гілочок. Плід – чорно-сиза солодка овальна ягода. Цвіте лохина в червні-липні, плоди дозрівають в серпні – вересні.

Буяхи або лохина
Лохина, квітка рослини

Зростає лохина по вологих місцях, у хвойних та листяних лісах, на торф’яних болотах. Поширена в північній нечорноземній смузі європейської частини материка, в Сибіру, на Далекому Сході.

Буяхи або лохина
Лохина, листя рослини

Для лікування використовують ягоди і листя лохини. Заготовляють листя в період цвітіння рослини, ягоди – під час їх дозрівання. Ягоди лохини широко використовують в свіжому вигляді, а також готують з них варення, сиропи, соки, повидло, настоянки.

Буяхи або лохина
Лохина, кущ рослини

Хімічний склад лохини. Ягоди лохини містять вітамін A, C (до 28 мг / 100 г), PP, дубильні речовини, лимонну, щавлеву, бензойну і яблучну кислоти, глюкозу, сахарозу, фруктозу, сполуки заліза і марганцю. У листі знайдені дубильні речовини, флавоноїди (гіперозид, грайанатоксин, кверцетин), безазотисті екстрактивні речовини.

Буяхи або лохина
Ягоди лохини

Дія лохини. Ягоди лохини мають протизапальну, жарознижувальну, протицинготну, легку проносну властивості.

У медицині плоди лохини застосовують як вітамінний, загальнозміцнювальний, живильний засіб.

Буяхи або лохина
Буяхи або лохина, плоди рослини

Способи застосування лохини

– при авітамінозі, анемії, порушеннях обміну речовин, як жарознижувальний і протизапальний засіб приймати по 1/3 склянки 3 рази на день настій: 20 г свіжих або сушених ягід лохини залити 1 склянкою окропу, настоювати 1-2 години, процідити;

– при діабеті, хворобах серця, недокрів’ї приймати по ½ склянки 3 рази на день настій лохини: 10 г листя залити 1 склянкою окропу, настоювати 30 хвилин, процідити.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*