Категорії
Міста і країни

Бичок повторив явище Афродіти

На пляж Магераклогер в місті Банбег (Ірландія), де були відпочивальники, виплив з моря бичок.

Можливо тварина перебувала на сусідньому острові під час припливу і спасалася від води, пробираючись по мілководдю до берега і, коли рівень води знизився, бичок вирішив повернутися додому.

Advertisements

Люди, що відпочивали на пляжі, були сильно здивовані, коли побачили, бичка, що вибігає з моря на берег. Тварина злякалася людей і втекла.

Поява бика з морської води нагадала людям міф про появу богині Афродіти, яка вийшла на берег з піни морської.

Афродіта (від ἀφρός – «піна») – в грецькій міфології богиня краси і любові, яку включено в число дванадцяти великих олімпійських богів. Шанувалася вона також як богиня родючості, вічної весни і життя, шлюбів і навіть пологів.

Бичок повторив явище Афродіти
Знак місця народження Афродіти на Кіпрі
Бичок повторив явище Афродіти
Афродіта сиракузького типу – римська копія II століття н. е. (паріанський мармур). За грецьким оригіналом IV століття до нашої ери; шия, голова та ліва рука – реставрація Антоніо Канова.

Коли Кронос оскопив свого батька Урана і викинув його геніталій в море, вода спінилася. З цієї піни на морській раковині повстала оголена Афродіта. На цій морській раковині новонароджена богиня припливла до берега острова Кіфера, потім відплила до Пелопоннесу, а потім до міста Пафос, що на Кіпрі. Саме там згодом виникло головне святилище Афродіти. Де ступала Афродіта по землі, росли трави, квітли квіти, а навколо неї завжди літали пташки. Дочки Феміди, Пори Року, побачивши Афродіту, поспішили на Кіпр одягнути і заквітчати богиню. Також існують перекази, згідно яких Афродіта була дочкою Зевса і Діони.

Advertisements