Чим відрізняється мозок самогубців?

Чим відрізняється мозок самогубців?
Астроцит (лат. Astrocytus) - тип нейрогліальних клітини зірчастої форми з численними відростками.

Хронічна депресія пов’язана з різким скороченням кількості астроцитів в мозку, з’ясували канадські фахівці з Інституту психічного здоров’я Університету Дугласа. Про це вони розповіли в статті в журналі Frontiers in Psychiatry.

Дослідники порівняли тканини мозку чоловіків, що наклали на себе руки і мали діагностовану депресію, зі зразками, отриманими від психічно здорових людей. Виявилося, у депресивних пацієнтів значно знижена кількість астроцитів – клітин, до функцій яких в мозку належить участь в зростанні нервової тканини, захист нейронів від шкідливих речовин, а також регуляція нейронної активності.

Автори роботи припускають, що такі зміни можуть призвести до порушення роботи мозку і проявів депресивних симптомів. Проте поки що неясно, з якими саме функціями астроцитів це пов’язано і як збільшити кількість цих клітин. Але на відміну від нейронів, астроцити в великій кількості формуються навіть у дорослих. Втім, якщо визначити причину зменшення їх кількості і знайти спосіб це виправити, вдасться допомогти багатьом людям з хронічною депресією.

Джерело