Чиновників замінять роботами

Чиновників замінять роботами

Над чиновниками нависла загроза через роботів. Великобританія через 12 років замінить чиновників роботами, щоб оптимізувати витрати на утримання держапарату. Як повідомляє інтернет-видання «Інформат» з посиланням на дослідження наукового центру Reform, до 2030 р. 248 860 працівників держсектора може замінити штучний інтелект і автоматизовані системи.

Автори дослідження вважають, що робота держчиновників може бути автоматизована в першу чергу на ключових посадах. Reform оцінює, що зміни допоможуть заощадити £ 4 млрд на рік. Велика частина цієї суми покриває заробітну плату державних службовців.

Наприклад, за останніх 10 років на туманному Альбіоні число чиновників значно зменшилася завдяки впровадженню онлайн-сервісів. Автори стверджують, що система держслужби не пристосована вирішувати проблеми людей, що можна усунути завдяки штучному інтелекту.

У той же час в дослідженні сказано, що замінювати людей роботами слід з розумом, а не тільки тому, що існує така можливість. Скорочення робочих місць не повинно бути самоціллю. Технології повинні замінити людей там, де вони можуть зробити свою роботу більш якісно та дешевше.

Залишити відповідь