Категорії
Різне

Дещо про причину Кисневої катастрофи

Вчені заявляють, що знайшли можливу причину різкого зростання концентрації кисню в атмосфері Землі під час Кисневої катастрофи, унаслідок чого наша планета стала придатною для життя складних багатоклітинних організмів. На думку вчених, причиною збагачення киснем атмосфери була тектонічна активність, протягом якої інтенсивно формувалися континенти.

Киснева катастрофа (або Киснева революція) – глобальна поява в складі атмосфери Землі вільного кисню і зміна загального характеру земної атмосфери з відновного на окислювальний.

В дослідженні, опублікованому в журналі Nature Geoscience, йдеться, що підвищення кисню в атмосфері молодої Землі відбувалося в два етапи: 2,7-2,5 і 2,5-2 мільярдів років тому. Геофізики з США, Японії та Китаю звернули увагу на перший проміжок часу, протягом якого на планеті інтенсивно формувалися континенти.

Насичення повітряної оболонки Землі газом відбувалося, коли в складі земної кори кварцові породи прийшли на заміну залізо-магнієвих базитів. Це призвело до зниження окислювальної здатності літосфери і зростання кисню в газовій оболонці планети.

Пізніше в результаті накопичення в літосфері вуглекислого газу відбулося поступове вивільнення кисню в газову оболонку на кордоні атмосфери-гідросфери. Саме так, за думкою науковців, відбувалося підвищення концентрації кисню в атмосфері нашої планети до сучасних значень.

Залишити відповідь