Категорії
Різне

Дівчина помахом вій підняла безпілотник

Катя Вега вміє помахом вій піднімати в повітря мініатюрні безпілотники, запалювати сотню світлодіодних ламп і змушувати свою зачіску світитися.

Чари цієї дівчини ховаються в провідній косметиці, яка дозволяє управляти електронікою простими рухами вій.

Вега (дослідник в області комп’ютерних наук) представила свою розробку на конференції Interactive Tabletops and Surfaces в Сент-Ендрюському університеті (Великобританія). За її словами, «технологія краси» є спробою створення альтернативного способу взаємодії з електронікою.

«Нестандартні методи управління реалізовані в цифрових окулярах Google. Якщо користувач смартфона витрачає на фотографування півхвилини, то власник Google Glass робить це за секунду – досить одного дотику до оправи окуляр. У разі накладних вій Blinklifier це можна зробити підморгуванням. Пристроєм введення тут є наше тіло»,- говорить Вега.

Дослідник з Папського католицького університету Ріо-де-Жанейро запропонувала металеві накладні вії і тіні для повік, що передають слабкий електричний сигнал на керований пристрій. Косметика не містить небезпечних хімічних речовин і схвалена для використання на шкірі, пише Newscientist.

Дівчина помахом вій підняла безпілотник
Накладні вії Blinklifier

Тут, правда, є одна маленька хитрість. І вона полягає в тому, що моргати потрібно довше, ніж півсекунди. При мимовільному морганні ланцюг не замикається.

Вега не втрачає часу дарма. Вона разом зі своїм колегою Уго Фуксом також досліджує інші технології. Вчені працюють над накладними нігтями з вбудованими RFID-мітками, які можна використовувати для відкривання дверей з цифровим замком або проїзду в громадському транспорті. Наприклад, в громадському транспорті Лондона проїзд можна оплатити смарт-картою Oyster.

Дівчина помахом вій підняла безпілотник
Накладні нігті з RFID-мітками

Люсі Данні (дизайнер переносної електроніки з Міннесотського університету в Сент-Полі) вважає, що головною перевагою провідних технологій є відсутність необхідності мати при собі додаткові пристрої. За її словами, косметика може взаємодіяти з іншими пристроями не гірше, ніж одяг або автомобіль. Варто лише уявити, як вії будуть взаємодіяти з провідним татуюванням.

«Це розумне використання матеріалів і, що більш важливо, воно показує, як сучасна косметика може допомогти в розробці обчислювальних інтерфейсів», – каже Тед Стернер, технічний керівник напрямку Google Glass, а також дослідник одежних комп’ютерів в Технологічному інституті Джорджії.

Вега вже звернулася до виробників косметики з пропозицією комерціалізувати свою розробку. За її словами, переговори ведуться, але ніяких угод поки не укладено.

Залишити відповідь