Дорога смерті (Болівія)

Дорога смерті (Болівія)

Ла-Пас (столиця Болівії) розташована на висоті 3600 м над рівнем моря на березі однойменної річки. В 56 кілометрах від міста знаходиться адміністративний центр провінції Північний Юнгас місто Коройко.

Дорога між містами відома за офіційною назвою як дорога «Північний Юнгас», але через недобру славу набула ім’я «Дорога смерті». У зв’язку з чим, в 1995 році Міжамериканський банк розвитку присвоїв їй статус «найнебезпечнішої дороги в світі».

Вкрай небезпечна дорога «Північний Юнгас» проходить через передгір’я Анд. Аварія пасажирського автобуса 1983 р. забрала життя більше ніж 100 пасажирів, а в 1994 приблизно 25 транспортних засобів впали в урвище.

Дорога смерті (Болівія)
Болівія, дорога смерті

Лише тільки за офіційними даними щорічно тут гине близько 300 чоловік. Серед них водії, пасажири і любителі екстремальної їзди на велосипедах, які на поворотах не встигають загальмувати і зриваються в прірву. Якщо їхати по дорозі, можна побачити безліч позначених місць, де зірвалася машина. Не дивлячись на недобру славу, «Дорога смерті» не стає безлюдною. Щороку потік туристів – екстремалів збільшується.

Дорога смерті (Болівія)
Дорога смерті в Болівії

«Каміно-де-лас-Юнгас» або «Дорога смерті» – одна з небагатьох доріг, що з’єднує регіон лісів Амазонки зі столицею Ла-Пас. Якщо виїжджати зі столиці, дорога піднімається вгору на висоту 4650 м. Потім спуск до висоти 3600 м в Коройко – шлях пролягає через гори, дощові ліси і круті урвища. Дорога в одну полосу – ширина 3,2 м, огороджень не має, частина дороги проходити по краю скель висотою в 600 м.

Дорога смерті (Болівія)
Дорога смерті

Під час сезону дощів водні потоки з гір сильно розмивають дорогу, вона перетворюється на місиво бруду. Сильні тумани обмежують видимість. Влітку часто відбуваються обвали каміння. У місцевих водіїв існує правило: водій, який спускається не має права проїзду, повинен зайняти зовнішній край дороги біля урвища. Це забезпечує безпеку водієві, який їде вгору.

Дорога смерті (Болівія)
Дорога смерті, Болівія

З 90-х років «Дорога смерті» стала популярною серед туристів. Це місце офіційно відвідало близько 25 000 любителів екстремальних видів спорту, в основному любителі їзди на гірських велосипедах.

Багато туроператорів зробили це місце одним з головних пунктів подорожей по Болівії.

Найнебезпечніша дорога була побудована в 1930-х роках в часи Чакської війни між Парагваєм і Болівією.

Дорога смерті (Болівія)
Трек по Дорозі Смерті

До 2006 р. впродовж 20 років частину дороги поступово модернізували: частину дороги розширили до двох смуг, зробили асфальтне покриття.

Новий безпечніший маршрут має кілька смуг, тротуарів, перила.

В даний час для руху транспорту дорогу стали менше використовувати, але число мандрівників на ній стає все більшим. «Дорога смерті» не обійшла увагу телевізійних програм: був знятий рекламний ролик Mitsubishi Outlander; тут проходила зйомка програми Top Gear від BBC.

Be the first to comment

Leave a Reply