Категорії
Різне

Дорослі іграшки

Rheinmetall показала машину піхоти

Німецька компанія Rheinmetall на виставці Eurosatory-2016 у Франції представила нову бойову машину піхоти. Новинка отримала назву Lynx (рись). Машина має вежу Rheinmetall LANCE з автоматичною гарматою калібру 30 або 35 мм.

Ефективна дальність стрільби Lynx становить 3 тисячі метрів. Машина може бути оснащена ПТКР (протитанковою керованою ракетою). Lynx обладнана системою автоматичного виявлення і супроводу цілей. Екіпаж БМП – три людини.

За словами представників Rheinmetall, машина відрізняється високою мобільністю. Вона має дизельний двигун, який винесений вперед. Lynx може долати рови шириною до 2,5 м, форсувати водні перешкоди глибиною до 1,5 м, а також підніматися на перешкоди заввишки більше 1 метра.

Lynx будуть випускати в двох версіях: KF31 і KF41. Lynx KF31, що представлена ​​на виставці, важить 38 т. KF31 здатна перевозити до 6 бійців. Lynx KF41 розрахована на 8 солдатів.

Дорослі іграшки
Lynx, Eurosatory-2016

В Ізраїлі представили бойового робота

Ізраїльська компанія Israel Aerospace industries показала на автовиставці в Парижі свого нового робота під назвою RoBattle. Машину планується застосовувати для розвідки, супроводу конвоїв і вирішення різних бойових завдань.

Новинка відрізняється високою маневреністю. RoBattle має шість коліс з незалежною гідравлічною підвіскою. Завдяки модульній конструкції, робота можна легко переобладнати для вирішення конкретного завдання. Він може бути оснащений різними сенсорами, радарами, системами картографування і дистанційно керованим модулем.

Дорослі іграшки
Робот RoBattle

У Лас-Вегасі випробували безпілотне таксі

Безпілотний апарат Ehang 184, вперше представлений на виставці CES в січні 2016 року, пройде випробування в районі Лас-Вегаса. Ehang 184 будуть використовувати як таксі для перевезення пасажирів.

В даний час китайська компанія Ehang обговорює запуск проекту спільно з фахівцями Невадського інституту автономних систем. Ehang 184 важить 200 кг. Апарат має вісім роторів, здатних піднімати людину на висоту 500 метрів. Таксі зможе літати протягом 23 хвилин без підзарядки акумуляторів. Для навігації дрон буде використовувати карти Google Maps, а для обльоту перешкод – різні сенсори. За польотом Ehang 184 стежитимуть диспетчери з наземного пункту. Одне таксі буде коштувати близько 200 тис. Євро.

Дорослі іграшки
Безпілотне таксі Ehang 184

Ефективний засіб пересування по рейках.

Група студентів Шведського університету Даларна розробила ефективний транспортний засіб, що пересувається по рейках. Машина отримала назву Eximus1 і взяла участь в конкурсі Delsbo Electric. Транспортний засіб Eximus1 створено в основному з алюмінію, його маса близько 100 кг, довжина – 5,5 м. Роботу Eximus1 забезпечують чотири 12-вольтних батареї і електромотор потужністю 500 Вт. Eximus1 брав участь в конкурсі транспортних засобів, які повинні були подолати ділянку залізниці 3,36 км між Фредріксфорсом і Дельсбо в Швеції.

На подолання шляху Eximus1 витратив близько 20 хвилин. Характерним для Eximus1 є те, що машина на маршруті задіювала свій двигун тільки протягом 110 секунд, весь інший час вона пасивно котилася. В результаті Eximus1 витратив всього 0,84 Вт / год на кожен кілометр з розрахунку на одного пасажира, що за даними організаторів Delsobo Electric, є світовим рекордом.

Дорослі іграшки
Транспортний засіб Eximus1

Найдовший у світі залізничний тунель

У Швейцарії відбулося офіційне відкриття найдовшого в світі залізничного тунелю. Його протяжність склала 57 км. Готардський базовий тунель скоротить час у дорозі між Цюріхом і Лугано від 45 хвилин – до двох годин. Плани зі створення тунелю з’явилися ще в 1980-х роках, проте будівництво почалося тільки в 1996 році. Вартість проекту склала близько 11 млрд. Євро. Спорудження можна також назвати одним з найдорожчих тунелів в світі. Регулярне сполучення планується відкрити в грудні 2016 року.

Готардський базовий тунель пролягає під альпійськими вершинами, висота яких становить понад 2,3 км. Потяги в Готардському тунелі будуть слідувати з максимальною швидкістю – 250 км / год. Кожен день через тунель зможуть проходити понад 260 товарних поїздів. Пропускна здатність старого тунелю набагато менше – 180 составів.

Дорослі іграшки
Готардський базовий тунель

Роботів навчать відчувати біль

Дослідники з Ганноверського університету розробляють штучну нервову систему для роботів, яка дозволить їм відчувати біль і швидко реагувати, попереджаючи пошкодження приводів і електроніки, повідомляє IEEE Spectrum. Свій проект інженери представили на конференції ICRA в Стокгольмі.

Штучна нервова система сприятиме безпеці не тільки машин, але і людей, оскільки останнім часом людина все частіше працює разом з роботами, які зможуть реагувати на зміни температури, тиску а також отримувати інформацію болю в випадку, коли, наприклад, тиск буде більше певного значення. Контролер болю зможе кваліфікувати сигнал як слабкий, середній або сильний. Реакція на кожен з них буде відповідною. Так, в разі слабкого сигналу – робот плавно відсунеться від джерела виникнення болю, при сильному – реакція буде блискавичною.

Дорослі іграшки
Роботів навчать відчувати біль

Побито світовий рекорд швидкості

Німецькі фахівці з Інституту прикладної фізики твердого тіла Фраунгфера заявили про новий рекорд, встановлений при передачі даних з використанням радіосигналів. Дослідникам вдалося передати 6 ГБ інформації за одну секунду.

Під час експерименту трансляція даних здійснювалася між Кельном і Вахтбергом (відстань 36,7 км). Перша станція перебувала на 45-ому поверху будинку Uni-Center в Кельні, друга – в центрі космічних спостережень TIRA у Вахтберзі. Для передачі були використані передавачі та приймачі, що працюють в діапазоні частот 71-76 ГГц (E band). Сигнал передавався за допомогою супутникової антени.

Нова технологія дозволить здійснювати високоякісну передачу даних зі супутника на землю. Крім того її можна використовувати для доступу в Інтернет в важкодоступних районах або місцевості, яка постраждала від стихійного лиха.

Дорослі іграшки
Високочастотна антена, 6 ГБ за секунду

Самокати для дорослих

У століття швидкостей, електроніки і повального науково-технічного прогресу зі страшною силою прагнуть драйву, барвистих вражень і позитивних емоцій. Саме з цієї причини вже дорослі люди з великим натхненням сприйняли появу на транспортному ринку електросамокатів.

На них легко можуть пересуватися люди різної комплекції, оскільки цей компактний транспорт може витримати вагу до 130 кілограмів. За конструкцією електросамокат дуже нагадує звичайний самокат, тільки з моторчиком, який для зниження ваги вбудований в заднє колесо. На такій іграшці можна долати по місту досить пристойну відстань зі швидкістю близько двадцяти кілометрів за годину. Одного заряду батареї вистачає на 20-25 кілометрів шляху.

Дорослі іграшки
Самокати для дорослих

Залишити відповідь