Категорії
Міста, країни, люди

«Драгон» зістикувався з МКС

Вантажний корабель «Драгон» успішно зістикувався з МКС з місією постачання.

Вантажний космічний корабель Cargo Dragon компанії Ілона Маска успішно зістикувався з Міжнародною космічною станцією. Стиковка відбулася о 18:40 за лондонським часом і транслювалася на сайті NASA. Це був другий пілотований запуск з території США після багаторічної перерви, що почалася з припиненням програми «Шаттл» в 2011 році.

Безпілотний вантажний корабель пристикувався до модуля «Гармонія» американського сегменту станції поруч з пасажирським Crew Dragon, який стартував 16 листопада і 17 листопада доставив на МКС екіпаж із трьох американських і одного японського астронавтів. Тепер на станції працює сім осіб.

Вантажний апарат Dragon нової моделі використовується вперше. Його вантажопідйомність на 20% вище, ніж у попередника, і він може в два рази довше перебувати на МКС.

Найважчий предмет, доставлений на станцію – це повітряний шлюз нового покоління Bishop. Вантажний корабель буде зістикований з МКС близько 30 діб. Вантаж Cargo Dragon – це головним чином обладнання для медичних експериментів: кілька фармакологічних компаній проводять їх для вивчення росту клітин серця і мозку і випробування нового методу аналізу крові.

«Драгон» привіз на станцію кілька сотень кілограмів витратних матеріалів та продуктів, в тому числі різдвяну їжу, розказав перед запуском заступник керівника програми по МКС Кенні Тодд. На питання про те, чи є на кораблі подарунки, він відмовився відповідати.

Також на станцію прибуло кілька зразків суміші з метеоритної породи і мікробів – Європейське космічне агентство вивчає потенціал біомайнінга (метод видобутку-вилучення металів з руд та інших твердих матеріалів з використанням прокаріотів, грибів, рослин).

Це 21-й політ вантажного корабля SpaceX до МКС в цілях постачання. Апарат вивели на орбіту в неділю вдень за допомогою ракети-носія Falcon 9, який після запуску знову повернувся на Землю. Це вже сотий вдалий запуск Falcon 9, повідомляють в компанії.

Коли корабель повернеться на Землю, він приводниться неподалік від берегів Флориди, а не в декількох сотнях миль від Каліфорнії, куди спускались вантажні «Драгон» першого покоління. Це означає, що зразки, які він доставить, зможуть передати вченим протягом всього декількох годин.