Категорії
Природа Тварини

Дивна риба в Каліфорнії

Дивну рибу вимило на берег заповідника Coal Oil Point, що в Південній Каліфорнії (США). Співробітники заповідника помилково прийняли її за рибу-сонце (Mola mola), яка іноді зустрічається біля берегів США, і розмістили її фотографії в соціальних мережах. Але вчені, які вивчали фотографії, кажуть, що бачать такий вид вперше.

Нещодавно (19 лютого) молодий співробітник з університету Каліфорнії прогулювався узбережжям недалеко від Санта-Барбари і побачив гігантську плоску рибину, яку винесло хвилями на берег Південної Каліфорнії, про що він сповістив спеціаліста з охорони природи Джессіку Нільсен, яка й розмістила кілька фотографій риби на сторінці Facebook. Коли її колега Томас Тернер (Turner) побачив фотографії, він кинувся на пляж зі своєю дружиною і маленьким сином.

Тернер, еволюційний біолог, зробив кілька фотографій істоти, яку він вважав океанічною сонячною рибиною. За словами Тернера, вона «не має хвоста, всі її зуби зливаються, тому у неї немає зубів. Це просто великий круглий ротовий отвір».

Гігантська рибина, яку знайшли на пляжі заповідника Coal Oil Point в Каліфорнії (США), була трохи більше двох метрів у довжину і вагою понад 300 кілограмів. «Там, де у риби зазвичай хвіст, знахідка мала тільки клавус-структуру (горбкуватий псевдохвіст), яка виглядала як кермо»,- пояснила Ніґаард (Nyegaard).

«Я професор з біології, але насправді і я не знав про особливості цієї рибини, – сказав Тернер.- Тільки що опублікував її фотографію, що поєднало мене зі світом експертів і відкривачем виду».

Дослідники спочатку вважали, що вона схожа на більш поширений вид сонячної риби, але потім з’ясували, що це підвид риби-сонця, який раніше ще ніколи не спостерігався біля берегів Північної Америки, і називається він Mola tecta (sunfish hoodwinker). Це дуже рідкісний екземпляр: вперше цих рибин офіційно ідентифікував данський аспірант, який працював в Новій Зеландії в 2017 році.

Маріанна Ніґаард (молодший науковий співробітник Оклендського військового меморіального музею) підтвердила, що це дуже рідкісна рибина – збереглися документальні записи і малюнки появи Mola tecta біля Голландії, датовані 1889 роком.

Зазвичай Mola tecta плаває в океані біля Нової Зеландії, Австралії, Чилі і Перу. Встановити, чому південний підвид риби-сонця опинився на півночі не вдалося. Mola tecta пропливла 6 800 кілометрів від своєї домівки, можливо, це сталося через зміни клімату.

Дослідники з Університету Санта-Барбари також зібрали зразки мертвої риби. Вони сподіваються, що генетичний аналіз допоможе їм більше дізнатися про величезну мандрівницю.

Дивна риба в Каліфорнії
Плавник риби Mola tecta
Дивна риба в Каліфорнії
Зображення псевдохвоста мндрівниці Mola tecta
Дивна риба в Каліфорнії
Риба Mola tecta (hoodwinker sunfish)
Дивна риба в Каліфорнії
Розміри рибини Mola tecta
Дивна риба в Каліфорнії
Рот великої риби Mola tecta

Mola tecta – вид променеперих риб з сімейства місяця-риби загону Tetraodontiformes (скелезубоподібні), що населяють пелагіаль тропічних і субтропічних вод Світового океану. Mola tecta більша за рибу-місяця (Mola mola) – досягає до 3 метрів в довжину з середньою вагою близько 1400 кг. Тіло місяць-риб стиснуте з боків, тонше і у дорослих риб має більш гладку форму в порівнянні з іншими видами роду (на відміну від інших видів, у Mola tecta відсутні характерні горбки на шкірі і невеликий наріст на спинному плавці).

Забарвлення варіюється від сірого, коричневого, сірувато-синього, сріблястого і білого кольорів, іноді з темними плямами. Місяць-риби малорухливі, харчуються макропланктоном. Плодючість до 300 млн ікринок. Це непромисловий вид риби, неприємні на смак, хоча у деяких народів вважаються делікатесом.

Залишити відповідь