Категорії
Міста, країни, люди

«Eclipse» – яхта Абрамовича

Судно Eclipse («Затемнення») – це моторна мега-яхта, спроектована у дизайнерській фірмі Atabeyki Design Development (ADD), дизайн інтер’єру Terence Disdale Design Ltd (Лондон). Побудована на верфі BlohmVoss (Гамбург, проект №978) на замовлення Романа Абрамовича – російський олігарх і «гаманець сім’ї».

На воду спущена у Гамбурзі 12 червня 2009 року. Передано замовнику після доопрацювання та ходових випробувань 9 грудня 2010 р.

«Eclipse» - яхта Абрамовича
На момент спуску яхта Eclipse була найбільшим приватним моторним судном у світі.

Щоб у черговий раз наголосити на своєму статусі, Роман Абрамович замовив у фірми Atabeyki Design Development яхту, яка мала стати найбільшою у світі. Її дизайн розробляли англійці з Terence Disdale Design Ltd, а будівництвом займалася німецька Blohm + Voss. Під час будівництва проект називали Sigma і був спорідненим з проектом Platinum, за яким побудована яхта Dubai. З 2011 року яхта зареєстрована як чартерна. На думку експертів видання Motor Boat and Yacht, обране було зроблене для зниження вартості експлуатації, податкового навантаження (чартерні яхти не оподатковуються на майно) та отримання пільг під час стоянки в європейських маринах.

Про внутрішнє оздоблення та оснащення яхти відомо вкрай мало. Зазвичай приватні судна такого класу оснащуються кількома гідроциклами, тендерами, катерами та іншим розважальним обладнанням. Достеменно відомо, що яхта має концертний зал, три їдальні, кінотеатр, винний льох, два басейни, один з яких може бути конвертований у танцювальний майданчик, каміни і тому подібне. З техніки – 2 вертольоти, 4 катери, 20 скутерів, підводний човен на 12 місць.

Експерти називають мінімальну суму будівництва яхти – 300 мільйонів доларів. Повна вартість яхти разом із оснащенням, згідно з однією з оцінок, становить 1,2 мільярда доларів.

2009 року судно урочисто спустили на воду. За підсумками незалежної експертизи яхта виявилася найбільшою, дорогою та розкішною серед усіх приватних плавальних засобів, обігнавши навіть Dubai, побудовану на замовлення шейха Дубай.
Через два роки після побудови Абрамович перереєстрував яхту в чартерну, тепер ходить під прапором Бермуд.

Технічні характеристики яхти: довжина – 162,5 м; ширина – 21,5 м; загальна кількість палуб – 9; об’ємна водотоннажність – 13 000 т; два двигуни з валами та гребними гвинтами; стандартна швидкість 22 вузли, максимальна до 38; обшивка корпусу виготовлені зі сталі, надбудова з алюмінію.

На сьогоднішній день це судно перевершує лише Azzam (довжина 180 м), яке належить одному з принців Саудівської Аравії, але замовлення його яхти на верфі Lürssen Werft коштувало лише 600 000 доларів.

«Eclipse» - яхта Абрамовича
Їдальня кімната на яхті Eclipse

Оригінальний дизайн Eclipse:
– шість палуб – нижня повністю закрита, наступні чотири мають відкриту частину у вигляді невеликого патіо на кормі та коридорів по периметру, а остання повністю відкрита, що дозволяє глянути на навколишній морський краєвид, на ній також розміщується навігаційне обладнання і труба котельні;

– колір корпусу білий;

– ілюмінатори виконані у двох варіантах: великі прямокутники, витягнуті по вертикалі, і стандартні кола;

– форма – чіткі лінії підкреслюють строгий стиль;

– ватерлінія на кормі має продовження у вигляді невеликого трапу, що робить роботу гвинтів максимально непомітною.

«Eclipse» - яхта Абрамовича
Яхта Eclipse, предмети декору відомі не лише внутрішнім багатством, а й чудовими технічними рішеннями.
«Eclipse» - яхта Абрамовича
По-королівські розкішний дизайн

Всередині Eclipse:
– каюта господаря – 5 000 квадратних метрів, крім неї є ще 30 окремих, досить великих приміщень.

– СПА-центри, казино, бари, басейни та ресторан.

– на кожній палубі розташовані численні зали відпочинку, затишні шкіряні крісла та журнальні столики. Розкішний інтер’єр виконано дизайнерами з Лондона.

Залишити відповідь