Категорії
Різне

Електромобіль LSEV на 3D-принтері

Надрукований на 3D-принтері електромобіль LSEV поставлять «на конвеєр» вже в цьому році.

Автомобілі вже давно перестали бути засобом а-ля «перевези мене з пункту А в пункт Б, спалюючи бензин по дорозі», тепер це полігон для випробувань інноваційних технологій. Автомобілі сьогодні можуть їздити на електриці, приїжджати за викликом в додатку смартфона і рулити без людини за кермом, самостійно. Але тепер автомобілі ще й на 3D-принтерах будуть друкувати.

Електромобіль LSEV на 3D-принтері
3D-електромобіль XEZ LSEV

Не так давно дві компанії анонсували випуск LSEV, невеликого електромобіля, кожен видимий компонент якого (крім шасі, сидінь і скла) надрукований на 3D-принтері. Невелика машинка схожа на Smart Car, але ще менше.

LSEV – це дітище шанхайського виробника матеріалів для 3D-принтерів Polymaker і італійського стартапу, що виробляє електромобілі XEV. Електромобіль LSEV, як повідомляють, може розганятися до 80 кілометрів за годину і на одному заряді акумулятора проходити відстань до 150 кілометрів. Відносно невисока швидкість означає, що LSEV можна використовувати виключно для внутрішньо міських пересувань.

Електромобіль LSEV на 3D-принтері
Електромобіль LSEV на 3D-принтері

Італійська пошта для розвезення кореспонденції і посилок вже замовила 5000 електромобілів LSEV. Ще 2000 електромобілів вже замовила ARVAL, компанія з лізингу автомобілів, що належить французькій банківській групі BNB Paribas.

Хоча LSEV – не перший 3D-друкований автомобіль в історії (американські компанії Local Motors і Divergent 3D випередили італо-шанхайську групу виробників), він перший вийде в масове виробництво.

Електромобіль LSEV на 3D-принтері
Складові LSEV

Виробництво LSEV почнеться в кінці 2018 року, а перші поставки європейцям почнуться в середині 2019 за ціною 10 000 доларів за екземпляр. Виробництво частин та збирання займає три дні (до слова, виробництво звичайного автомобіля займає приблизно 30-35 годин), але ж це тільки початок. Зате LSEV складається з 57 частин, в той час як звичайний автомобіль містить близько 20 000 частин, якщо рахувати кожну гайку.

Електромобіль LSEV на 3D-принтері
LSEV

Залишити відповідь