Categories
Культивовані Лікарські рослини Плодові та ягідні

Фейхоа

Хімічний склад плодів фейхоа,
Дія плодів фейхоа.

Фейхоа Селлова (Feijoa sellowiana Berg.) – рослина родини Myrtaceae (миртові).

Фейхоа Селлова – вічнозелений чагарник з сірувато-жовтими гілками висотою до 5 м. Листки супротивні, жорсткі, блискучі, овально-еліптичні, зелені, знизу сріблясто-сірі, опушені. Квітки рослини фейхоа великі, білувато-рожеві, двостатеві. Плоди – великі, довгасті, жовтуваті ягоди-багатосім’янки завбільшки з лимон. М’якоть плодів фейхоа соковита, трохи кислувата, з приємним освіжаючим ароматним смаком. Насіння овальне, дрібне. Цвіте рослини фейхоа в червні – липні, плоди дозрівають в жовтні – листопаді.

Фейхоа Селлова культивується в садах і на плантаціях як цінна плодова рослина. Поширена як субтропічна рослина на Південному березі Криму, Чорноморському узбережжі Кавказу, в Азербайджані.

Для лікування використовують плоди. Заготовляють плоди фейхоа восени в міру дозрівання і вживають їх в їжу в свіжому вигляді, а також готують з них варення, джеми, мармелад, наливки, лікери, вина.

Фейхоа Селлова
Фейхоа Селлова, квітка рослини

Хімічний склад плодів фейхоа. Плоди фейхоа містять цукри (до 12%), вітамін C (до 30-50 мг/ 100 г), органічні кислоти, пектини, водорозчинні сполуки йоду (в кількості до 3 мг на 100 г плодів), а також ефірну олію з приємним ананасово-суничним ароматом.

Фейхоа Селлова
Фейхоа Селлова, кущ рослини

Дія плодів фейхоа. Плоди фейхоа регулюють діяльність шлунково-кишкового тракту, нормалізують порушений обмін речовин, мають загальнозміцнювальну, протисклеротичну дію.

У медицині плоди фейхоа використовують при хронічних гастритах зі зниженою секреторною функцією шлунка, хронічних ентеритах і колітах, для профілактики і лікування хвороб щитоподібної залози – зоба, атеросклерозу, як загальнозміцнювальний і тонізуючий засіб. Ефірну олію плодів фейхоа використовують в дерматології як протизапальний засіб.

У народній медицині плоди фейхоа застосовують для лікування атеросклерозу, атонічних запорів, базедової хвороби, подагри, а також для приготування різних дієтичних страв.

Фейхоа Селлова
Фейхоа Селлова, плоди рослини

Leave a Reply