Категорії
Лікарські рослини Плодові та ягідні Природа

Фісташка справжня

Хімічний склад фісташки справжньої,
Дія фісташки справжньої,
Способи застосування фісташки справжньої.

Фісташка справжня (Pistacia vera L.) – невелике дводомне дерево родини Anacardiaceae (фісташкові).

Фісташкове дерево висотою до 3-5 м, зі світло-сірою корою. Листя складні, непарноперисті, з шкірястими еліптичними листочками. Квітки одностатеві, з простою оцвітиною з 3-5 плівчастих листочків, зібрані в бічні пазухи волоті.

Плід – кремова, темно-червона або фіолетова кістянка з кісточкою. Сім’я з двома світло-зеленими сім’ядолями.

Фісташка справжня
Фісташка справжня

Цвіте фісташка справжня в березні-травні, плоди дозрівають в серпні-вересні. Зростає як культурна рослина в садах і парках. Поширена в дикому вигляді в горах Середньої Азії.

Вирощують фісташку справжню як плодове дерево в Криму, на Кавказі, в Середній Азії. Батьківщиною рослини є Мала Азія та Індія.

Для лікування використовують плоди і смолу фісташкового дерева. Заготовляють плоди в серпні-вересні в міру дозрівання і вживають в їжу в свіжому вигляді або як приправу до м’ясних і рибних страв.

Витягнуте з плодів насіння сушать і використовують в лікувальних цілях. З стовбурів фісташки при підсікання отримують смолу.

Фісташка справжня
Фісташка справжня, плоди рослини

Хімічний склад фісташки справжньої. Насіння фісташки справжньої містить до 60% жирної олії, до складу якої входять гліцериди лінолевої, олеїнової кислот, білкові речовини, мінеральні солі, дубильні речовини.

Фісташка справжня
Фісташка справжня

Дія фісташки справжньої. Плоди і насіння фісташки справжньої послаблюють біль в шлунку, кишечнику і печінці, припиняють блювоту, нормалізують серцеву діяльність, послаблюють і припиняють кашель, сприяють виробленню сперми, мають збуджувальну і загальнозміцнювальну дію.

У народній медицині лікувальні властивості фісташки відомі з стародавніх часів. У народі її вважають сильним цілющим засобом проти багатьох хвороб і навіть застосовують проти отрут тварин.

Настій насіння фісташки справжньої приймають всередину при гострих болях в печінці, сильних болях шлунково-кишкового тракту, при порушеннях серцевої діяльності, запаленнях дихальних шляхів і кашлі різного походження.

Призначають фісташку справжню при занепаді сил після перенесених хвороб, а також після розумових і фізичних перевантажень. Смолу фісташкову застосовують зовнішньо для лікування ран і виразок.

Спосіб застосування чорниці звичайної: (настій) 2 столові ложки подрібненого насіння фісташки справжньої залити 1 ½ склянками гарячої кип’яченої води, настоювати 30 хвилин в щільно закритому посуді на гарячій плиті або в духовці, перед застосуванням збовтувати. Приймати по 1/4 склянки 4-5 разів на день.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *