Категорії
Міста, країни, люди

Футуроскоп

Футуроскоп (Futuroscope) – європейський парк аудіовізуальних технологій і віртуальних розваг, другий за відвідуваністю парк розваг у Франції після Діснейленду (Шансей-дю-Пуату, Франція, архітектор: Деніс Лемінг).

Футуроскоп – досить великий парк. На відвідування його фантастичних кінозалів необхідно виділити мінімум два дні, тому поруч з парком розташовано чимало комфортабельних готелів.

Футуроскоп дійсно вражає уяву. На тлі зелених фарб, води, вигадливих клумб з екзотичних квітів знаходиться гігантська сфера на похилій скляній поверхні, величезний прозорий куб, який переливається сонячними променями, у дзеркальній поверхні відображають небо блискучі кристали.

Пейзаж Футуроскопа являє собою хитромудру архітектурну феєрію зі скла, сталі і світла, яка ідеально гармонує з навколишньою природою. Це можна назвати приголомшливим альянсом суперсучасної з елементами абстракціонізму архітектури та живої природи.

Парк оптичних розваг Футуроскоп

Лазерне шоу в Футуроскопі здатне призвести незабутнє враження навіть на самого вибагливого глядача.

Лазерні промені проектуються на величезний екран, який складається з мільйонів дрібних крапельок води, і ви стаєте свідками видовища – гігантські багатометрові фігури танцюристів-мулатів, красивих дівчат в блискучих одежах, які в ритмі запальної музики змінюють одна одну, дивуючи глядачів, які щільно заповнюють всі ряди амфітеатру під час шоу.

Парк оптичних розваг Футуроскоп

Але лазерне шоу – це лише мала дещиця в океані сучасних візуальних задоволень футурошока. Величезне враження справляє відвідування кінозалів Кінемакс, Омнімакс, Cолідо, Imax 3D. Кожен із залів має і пропонує глядачеві свою родзинку. Це динамічне кіно з унікальними аудіо та візуальними технологіями, кіно в трьох вимірах, гігантські екрани з охопленням 360 градусів.

Особливо запам’ятовуються перегляди в одному з таких кінотеатрів, який оснащений спеціальними кріслами і окулярами для перегляду, що дозволяє імітувати ефект повної присутності і ототожнення з тим, що відбувається на екрані. Глядач у величезних окулярах завчасно, як пізніше з’ясовується, зовсім не даремно, пристебнутий до крісла, яке вчиняє під час перегляду запаморочливі повороти, різкі нахили, змушуючи смикатися то вліво, то вправо.

Парк оптичних розваг Футуроскоп

На екрані з божевільною швидкістю мчить автомобіль, віртуозно маневруючи по вузьких вуличках маленького містечка, у якого на шляху зненацька виникають перешкоди і перепони, які необхідно успішно подолати.

Враховуючи, що відчуття глядачів співпадають з відчуттями водія, що сидить за кермом автомобіля на екрані, в цей час можна уявити, що відчуваєш, коли машина різко гальмує або буквально перелітає через чергову перепону, а потім різко огинає жінку з відром води, яка несподівано виникла на шляху і таки встигла виплеснути це відро на переднє скло машини, яка на час дії вже повністю ототожнюється з твоєю.

Парк оптичних розваг Футуроскоп

Забавні і одночасно незвичайні відчуття дозволяють навіть дорослим глядачам забути на якийсь час загальноприйняті умовності поведінки, відчути себе на якийсь час маленькими дітьми і змушують під час перегляду скрикувати або, в буквальному сенсі слова, верещати від захвату…

Парк оптичних розваг Футуроскоп

Відвідувачі отримують море незабутніх емоційних відчуттів. Сеанс відбувається в кінозалі з екраном, що нависає над головою. Сюжет розвивається стрімко – до вашої уваги будуть представлені історії з життя динозаврів, що змінюються погонями, сутичками і різними видовищними сценами.

Тривимірне зображення дозволяє відчути себе в самій гущі подій, проявити емоції справжнього жаху, коли в черговий раз прямо над тобою виникає величезна голова динозавра з широко розкритою пащею, частоколом гострих зубів і слиною, що стікає по іклами. Ефект натуралізму подібних сцен настільки вражаючий, що в певний момент інстинктивно закриваєш очі і намагаєшся максимально втиснутися в крісло.

Парк оптичних розваг Футуроскоп

Незвично відчуваєш себе, потрапляючи в зал з величезним круглим екраном, який складається з великої кількості з’єднаних між собою екранчиків, які оточують тебе на 360 градусів.

Задум цієї технічної ідеї полягав в тому, що перебуваючи в центрі сферичного екрану, відвідувачі можуть споглядати, що відбувається на екрані одночасно з усіх сторін. В цьому залі просто необхідно триматися за ряди металевих перил з поручнями, щоб не впасти під час перегляду. Буквально з перших кадрів голова починає кружляти, намагаєшся охопити всі зображення навколо, адже дія розгортається з усіх боків.

Сюжет змінюється один за одним – спочатку гучна карнавальна хода в стилі Ріо, потім – запаморочливий рафтинг на бурхливих гірських річках, далі – політ на аероплані, ширяння над гуркітливим водоспадом Ніагари з подальшим різким маневром вниз… Під час такого перегляду повністю втрачаєш відчуття реальності, видовище настільки хвилююче, що сказати, що це здорово, значить не сказати нічого.

В особливі дні парк Футуроскопа закривається пізніше, після настання темряви, у зв’язку з демонстрацією музичного спектаклю «Лазерні видіння над озером».

Парк оптичних розваг Футуроскоп

Футуроскоп – це один із самих чудових подарунків, який можна піднести під час вікенду як собі, так і дітям. Не дарма на території цього унікального парку можна зустріти багато сімейних пар з дітьми. Ресторан Le Roller в 400 метрах від входу в парк запропонує чудовий відпочинок і вечір в танцювальному ритмі, спеціальне освітлення, персонал на роликах, танці в стилі акробатичного рок-н-ролу. Ритмічний вечір – це якраз те, чим можна закінчити день повний емоцій.

Крім ресторану в розпорядженні відвідувачів парку безліч інших точок харчування на будь-які смаки та будь-яку товщину гаманця. Спеціальні бутики торгують сувенірами на згадку про Футуроскоп, голограмами, фотографіями, видовими листівками.

Залишити відповідь