Категорії
Різне

Гелієві жорсткі диски вже надійдуть у продаж

Дочірнє підприємство Western Digital компанія HGST випустила першу партію гелієвих жорстких дисків ємністю 6 ТБ, продаж яких почнеться вже в 2014 році.

Це сталося завдяки знайденому способу скоротити виток гелію з корпусів жорстких дисків і почати їх промислове виробництво.

До ідеї заповнити корпус жорсткого диска гелієм розробники почали придивлятися ще 40 років тому. Однак через властивість гелію просочуватися крізь найдрібніші щілини і зазори, втілити її в промислових масштабах виявилося досить складним завданням. Адже саме через занадто велику проникність гелію, святкові повітряні кульки всього за пару діб втрачають свою «летючість», а гелієві жорсткі диски виходять з ладу.

HGST заявляє, що знайшла спосіб герметизувати корпус, і гарантує працездатність своїх дисків протягом, як мінімум, 5 років. В основі будь-якого сучасного переносного «сховища інформації» – стопка магнітних пластин, нанизаних на загальну вісь, між якими на відстані близько нанометра від поверхні ковзають зчитувальні головки. Саме висока щільність компонентів і їх висока швидкість обертання (до декількох тисяч обертів за хвилину) серйозно ускладнює розробку жорстких дисків.

Обертання магнітних пластин приводить в рух навколишнє повітря. Опір повітря і аеродинамічні ефекти, що викликають коливання пластин і головок, призводять до втрат продуктивності. До збою в роботі може привести навіть найменший зсув голівки, що зчитує інформацію.

На відміну від повітря, більш текучий гелій огинає головки, надаючи менший аеродинамічний опір їх переміщенню і обертанню пластин. Знижується загальне навантаження на привід і відповідно енерговитрати. Зменшення вібрацій дозволяє упакувати магнітні пластини щільніше і цим збільшити обсяг інформації, що зберігається на диску.

Новий вінчестер Ultrastar He6 побудований на семи дисках, він споживає 5,3 Вт в режимі бездіяльності, важить 640 грамів (на 38% легше, ніж нинішні 4 ТБ «гвинти») і з робочою температурою на 4-5 градусів менше, ніж у попередніх моделей. Зниження робочої температури і збільшення кількості деталей при тому ж внутрішньому обсязі вдалося домогтися за допомогою все того ж гелію, щільність якого в сім разів менша щільності звичайного повітря.

Компанія не розкриває технічні деталі, як саме вдалося зупинити витік гелію з корпусу жорсткого диска, і не називається ціна нових дисків. Але з огляду на інновації самого підходу, слід очікувати, що вони будуть дорожчими за «повітряні», хоча й більш економічними в експлуатації. До речі, ціни на гелій у всьому світі стали зростати.

За матеріалами MIT Technology Review.

Залишити відповідь