Categories
Різне

General Motors наздоганяє Tesla?

Сьогодні вже майже ні в кого не залишилося сумнівів у тому, що наше майбутнє буде пов’язане з самокерованими електромобілями, тісно заплутаними в мережах зовнішнього світу. Але щоб автомобілі встигали за стрімким ритмом цифрового життя, їм потрібно передавати через ці мережі величезний обсяг інформації і робити це дуже швидко.

Щоб прискорити круговорот інформації всередині автомобілів, General Motors представила нову електронну платформу для своїх автомобілів, яка, за її словами, може передавати 4,5 терабайта даних за годину, що в п’ять разів більше, ніж здатні переносити нинішні системи.

І це також дасть можливість автомобілям GM отримувати оновлення по повітрю, подібно Tesla.

У заяві, що анонсує нову архітектуру президент GM Марк Ройс сказав наступне: «Наша нова цифрова платформа для автомобілів і її наступники стануть основою всіх наших майбутніх інновацій в широкому спектрі технологічних досягнень, включаючи електромобілі і розширене автоматизоване керування».

Компанія заявляє, що ця система буде необхідна для досягнення своєї мети – створення автомобілів, здатних підтримувати мир з «нульовими аваріями, нульовими викидами і нульовими пробками».

Ройс оголосив, що нова електронна архітектура з’явиться в седані Cadillac CT5 2020 року, який дебютував на автосалоні в Нью-Йорку в квітні і, як очікується, надійде в продаж в кінці цього року. За словами Ройса, до 2023 року система буде розгорнута на більшій частині лінійки GM. Компанія вже говорила, що Cadillac стане її провідним брендом електричних моделей до 2022 року.

Нова система запропонує три рівня Ethernet-підключення: 100 мегабод, 1 гігабод і 10 гігабод. Також систему можна буде розширювати протягом терміну служби автомобіля.

GM стверджує, що нова система базується на оновленій архітектурі шини CAN, яка, за словами компанії, забезпечить їй ще більш високі швидкості разом з Ethernet.

Найважливішим є те, що система забезпечить автомобілі GM новими протоколами кібербезпеки. До цих пір більшість автомобілів, щоб протистояти спробам злому, просто від’єднувалися від Інтернету. Але кілька хакерів продемонстрували здатність зламати і взяти під контроль автомобілі, чим поставили під сумнів безпеку цих систем.

Leave a Reply