Категорії
Екстрим і спорт

Гольф і гроші

З кожним роком гольф стає дедалі популярнішим і доступнішім, адже гольф – це не лише елітний спорт, але й, насамперед, гра джентльменів, які відповідно одягаються і відповідно поводяться на зеленому газоні. Під час турніру забудьте на кілька годин про свій мобільний, надмірну емоційність і нецензурну лексику.

Дома доведеться залишити і зручні улюблені джинси. Тут існує строгий дрес-код. До звичайних штанів, шортів до колін чи спідниці на полі для гольфу вам лічитиме футболка із комірцем. У останнього крім естетичної є і практичне застосування. У піднятому стані він захистить вашу шию від палючого сонця.

Звичайне спортивне взуття тут також недоречне. Спеціальні черевики з дископодібними шипами – ідеальний варіант для гольфіста. Не зайвими на полі будуть і такі аксесуари як рукавички, кепка і окуляри від сонця. А довершуємо образ набором ключок, різної довжини і ваги, у кожної з яких є своє призначення. Загалом ж комплект із чотирнадцяти кийків, разом із сумкою і одягом за скромними мірками вам обійдеться в 1000 доларів.

Дистанція гри – 18 лунок, кожну з яких треба пройти за якомога меншу кількість ударів. Розпочинається гра у ті-зоні – стартовому боксі для першого удару по м’ячу. М’яч завдають зі спеціальної підставки «ті».
Навіщо 45-грамовому м’ячу кратерна поверхня? Завдяки такій формі м’яч-снаряд краще аеродинамічно оснащений, летить швидко і далеко. А відстань до заповідного отвору іноді може сягати до півкілометра.

Ландшафт поля для гольфу всіяний усілякими перешкодами і пастками. І тут крім кмітливості вам знадобиться ще й удача і, звісно, змінний одяг. Штовхати, пхати чи підчепляти м’яч в гольфі заборонено. Якщо ж ви все-таки впорались зі всіма з перепонами і дістали відповідного гріну (зеленої зони з максимально скошеною травою, де власне і розташована ваша ціль) виконайте завершальний витончений удар і вперед до наступного прапорця. На перший погляд в гольфі загалом нічого складного.

Та це лише біля екранів телевізорів гра в гольф здається дитячою забавкою, цікавим квестом в компанії мальовничих краєвидів. Гольф – гра відточених прийомів, психологічного протистояння. Недаремно ж професійний гольф – один із найбільш оплачуваних видів спорту. Запитайте у знаменитого Тайгера Вутса, який кілька років поспіль очолював рейтинг найзаможніших спортсменів світу.

Гольф просто таки притягує до себе гроші. По при те, що популярність футболу чи баскетболу цьому виду спорту навіть не снилася, своїми заробітками гольфісти дадуть фору колегам з інших видів спорту. Тож запрошуємо на екскурсію гаманцями Тайгера Вудса і компанії.

1 млрд. доларів – в принципі це все, що треба знати про Тайгера Вудса. Він перший спортсмен, якому впродовж кар’єри удалось заробити настільки вражаючий заробіток. І саме в цій сумі ховається особливість гольфу.

Елітарність цієї гри та її аристократичний імідж наче магнітом притягує до себе гроші. Рекламні контракти з гольфістами підписують лише найкрутіші компанії. Наприклад, Б’юїк далеко не найдорожчі авто – обійдеться в понад 100 тис доларів. Або скажімо швейцарський виробник TAG Heuer. Їхній годинник може коштувати приблизно стільки ж скільки й Buick. При цьому більш звичні для інших видів спорту рекламодавці як от Nike чи Gillette теж нікуди не діваються.

Ото ж пам’ятаєте суму, з якої ми починали розповідь про вудсівський мільярд доларів. Так от гольфом заробив Тайгер з нього 110 мільйон. Це неймовірна сума і рекорд у світі цієї гри та водночас це трохи більше 10% заробітку Вудса. Решту, а це близько 900 млн. доларів, становлять рекламні контракти.

Ця гігантська сума звісно не просто так впала Тайгеру. Тут спрацювала класична формула – спочатку ти працюєш на своє ім’я, а згодом вже твоє ім’я працює на тебе. Вудс беззаперечно є одним з найкращих гольфістів в історії. Але Тайгер Вудс що найменше два рази поспіль вигравав усі найбільші турніри.

Першим номером світового рейтингу був рекорд – 623 тижні. Як наслідок ім’я Тайгера Вудса стало синонімом гольфу, від так і синонімом успіху, розкоші, елітарності. Навіть коли Тайгер призупиняв кар’єру, а деякі спонсори відмовлялися від нього через скандали з подружніми зрадами, ті що залишалися все одно приносили не менше 20 млн. в рік.

З дня свого професійного дебюту в 96-му і до середини в 2000-х він був абсолютним гегемоном у світі гольфу. Швидке збагачення та успіх, що правда, мали і інший бік, кар’єра покотилася донизу і нині Вудс частіше гостює у скандальних хроніках ніж у спортивних новинах. В тім ім’я, на яке Тайгер Вудс так старанно працював раніше і яке так активно старається заплямувати останніми роками, поки все ж так справно приносить десяток-другий мільйонів щороку.

Пік кар’єри Тайгера припав на епоху активного розвитку медіа і це допомогло йому стати іконою спорту. У тім Вудс далеко не перший, хто зумів сколотити статок на цій грі.

Арнольд Палмер с красномовним прізвиськом король – справжня суперзірка гольфу. Це він протоптав дорогу, яку згодом пройшов Вудс.

У 60-ті Палмер вигравав один турнір за одним. Спонсори вишиковувалися до нього у чергу. Крім того, Арнольд Палмер писав книги про гольф і вів власне шоу на телебаченні. Його внесок у становлення гольфу як елітного виду спорту неоціненний. У підсумку Арнольд Палмер став першим гольфістом, який заробив мільйон доларів. А до нинішнього тисячоліття збільшив цю суму у 700 разів. Якщо враховувати інфляцію, то саме Палмер, який пішов з життя у 2016, був першим спортсменом, який заробив мільярд доларів.

Статки Арнольда і Тайгера у світі гольфу виняткові. У всім іншим представникам гольфу такі суми можуть тільки лише снитися, але це не означає, що їм погано живеться. Серед гольфістів вистачає і тих, чиї гаманці вимірюють десятками і навіть кількома сотнями мільйонів доларів. Сучасні зірки такі як Дастін Джонсон, Рорі Макілрой, Джейсон Дей здатні лише призовими заробити від 5 до 10 млн., а ще й рекламні контракти і власні бізнес проекти.

Гольф притягує до себе гроші і саме це його головна родзинка. Шалений, екстремальний, підступний і кумедний. Усе це, як не дивно, про гольф.

Бійки з алігаторами, втечі від бджіл, та особливе значення приказки на пташиних правах. Усе це гольф – колись хобі пастухів, яке стало справою справжніх джентльменів.

Що б ви знали, це один з найпопулярніших видів спорту у світі, але не в Україні. В Україні гольф обділяють увагою. Найвідомішим гольфістом держави є головний тренер футбольної збірної Андрій Шевченко. Але загалом гольф в Україні геть не популярний. А дарма, адже це видовище гідне уваги.

Ну, самі подумайте, чи часто вам випадає нагода подивитися як міліонер (будьте певні, усі професійні гольфісти дуже заможні люди), ну скажімо, пнеться на дерево аби десь там вдарити по м’ячику. Або з цією ж метою брудний і щасливий лазить в болоті як мала дитина.

Гольф небезпечний. Окрема тема – звірячі розбірки у прямому значенні цього слова. М’ячик спортсмени б’ють на красивому відкритому зеленому полі, і нічого дивного, що цю розкішну територію гольфісти мусять ділити з тваринами.

Дійсно, гольф – дорогий вид спорту. І грають у нього заможні люди. Але змагаються гольфісти за принципом, що у природи не буває поганої погоди. Тому їм іноді доводиться шукати м’ячик між величезних градин. Шквальний вітер, туман, злива, а інколи справжнісінький ураган плавно перетворюють гру джентльменів у битву на виживання. Іноді і увесь цей аристократизм, який приписують гольфістам, це теж не зовсім правда. Зрозумійте, якщо з кількох метрів не влучаєш в ціль, то тут вже не до аристократичних манер.

Залишити відповідь