Категорії
Природа Тварини

Грайливі кішки

Кішки – найбільш грайливі домашні тварини. Під час гри кішка не тільки скидає напругу і дає вихід інстинктам, вона вчиться новим трюкам, налагоджує емоційний зв’язок, зміцнює мускулатуру та імунітет.

Кішки – дуже спритні і маневрені тваринки. А чи знає власник, як правильно грати з кішкою? По-перше, щоб уникнути неприємних наслідків, перед активною грою слід критично оцінити простір з точки зору безпеки.

Загрозу можуть представляти будь-які хисткі елементи інтер’єру, скляні дверцята, гострі кути, відкриті вікна і т.п. Як можна грати з кішкою, не зашкодивши їй?

Іграшки повинні бути якісними. Якщо вихованець обожнює вудки і дражнилки на мотузці, такі іграшки потрібно прибирати подалі, коли кішка залишається наодинці, заплутавшись у мотузці, може зламати лапу, хвіст і навіть задихнутися.

Після смачного обіду кішка повинна відпочити мінімум пару годин, щоб їжа встигла перетравитися.

Заворот кишечника та шлунка, нетравлення, пронос, блювота – далеко не всі наслідки біганини на повний шлунок. Крім травм, існують і інші негативні наслідки необережної гри: агресія, стрес, переляк, втрата довіри.

Кішка – хижак, і намагається бути ведучою, а не веденою. Граючи, слід не просто імітувати полювання, а й уважно стежити за реакціями кішки. Нав’язливою або агресивною грою можна сильно налякати кішку, особливо якщо вона ще молода.

Ні за яких обставин не можна грати з кішкою ногами, руками, елементами одягу (пояс, шнурки і т.п.). Це не просто призводить до агресії, а й становить серйозну небезпеку. Сприймаючи як іграшку, наприклад, пояс, кішка може кинутися на маленьку дитину, помітивши аксесуар.

Інша причина, чому кішка не грає, прямо протилежна: власник настільки захоплений процесом, забуває піддаватися, не дає кішці можливості зловити здобич.

А якщо їй все ж посміхнулася удача, власник різко смикає іграшку, завдаючи тварині біль: серповидні кігтики, міцно вчепилися у здобич, не можуть вивільнитися, якщо тягнути іграшку на себе.

Якщо під час гри кішка вчепилася зубами або кігтями в руку людини, не потрібно намагатися вирватися. Розумніше завмерти, зігравши на звичці кішок відпускати вже спійману здобич, щоб зловити її ще раз. Як тільки кішка випустить руку, слід встати і піти, демонструючи небажання спілкуватися з агресором.

Бігаючи один за одним по кімнатах, дратуючи улюбленицю бантиком, споруджуючи смугу перешкод з табуреток і коробок, не забувайте про те, як правильно грати з кішкою. Забава повинна бути, в першу чергу, безпечною і приносити радість.

До речі, грати з кішкою краще ввечері. По-перше, це період найбільшої активності домашнього хижака, а по-друге, після активної гри улюбленець міцно спить всю ніч, не турбуючи господарів.

Грайливі кішки

Грайливі кішки

Грайливі кішки

Грайливі кішки

Грайливі кішки

Грайливі кішки

Грайливі кішки

Грайливі кішки

Грайливі кішки

Грайливі кішки

Грайливі кішки

Грайливі кішки

Грайливі кішки

Залишити відповідь