Категорії
Природа Тварини

Грайливі кішки

Кішки – найбільш грайливі домашні тварини. Під час гри кішка не тільки скидає напругу і дає вихід інстинктам, вона вчиться новим трюкам, налагоджує емоційний зв’язок з власником, зміцнює мускулатуру та імунітет.

Кішки – дуже спритні і маневрені тваринки. А чи знає власник, як правильно грати з кішкою? По-перше, щоб уникнути неприємних наслідків, перед активною грою слід критично оцінити простір з точки зору безпеки.

Грайливі кішки

Загрозу можуть представляти будь-які хисткі елементи інтер’єру, скляні дверцята, гострі кути, відкриті вікна і т.п. Як можна грати з кішкою, не зашкодивши їй?

Грайливі кішки

Іграшки повинні бути якісними. Якщо вихованець обожнює вудки і дражнилки на мотузці, такі іграшки потрібно прибирати подалі, коли кішка залишається наодинці, заплутавшись у мотузці, може зламати лапу, хвіст і навіть задихнутися.

Грайливі кішки

Після смачного обіду кішка повинна відпочити мінімум пару годин, щоб їжа встигла перетравитися.

Грайливі кішки

Заворот кишечника та шлунка, нетравлення, пронос, блювота – далеко не всі наслідки біганини на повний шлунок. Крім травм, існують і інші негативні наслідки необережної гри: агресія, стрес, переляк, втрата довіри.

Грайливі кішки

Кішка – хижак, і намагається бути ведучою, а не веденою. Граючи, слід не просто імітувати полювання, а й уважно стежити за реакціями кішки. Нав’язливою або агресивною грою можна сильно налякати кішку, особливо якщо вона ще молода.

Грайливі кішки

Ні за яких обставин не можна грати з кішкою ногами, руками, елементами одягу (пояс, шнурки і т.п.). Це не просто призводить до агресії, а й становить серйозну небезпеку. Сприймаючи як іграшку, наприклад, пояс, кішка може кинутися на маленьку дитину, помітивши аксесуар.

Грайливі кішки

Інша причина, чому кішка не грає, прямо протилежна: власник настільки захоплений процесом, забуває піддаватися, не дає кішці можливості зловити здобич.

Грайливі кішки

А якщо їй все ж посміхнулася удача, власник різко смикає іграшку, завдаючи тварині біль: серповидні кігтики, міцно вчепилися у здобич, не можуть вивільнитися, якщо тягнути іграшку на себе.

Грайливі кішки

Якщо під час гри кішка вчепилася зубами або кігтями в руку людини, не потрібно намагатися вирватися. Розумніше завмерти, зігравши на звичці кішок відпускати вже спійману здобич, щоб зловити її ще раз. Як тільки кішка випустить руку, слід встати і піти, демонструючи небажання спілкуватися з агресором.

Грайливі кішки

Бігаючи один за одним по кімнатах, дратуючи улюбленицю бантиком, споруджуючи смугу перешкод з табуреток і коробок, не забувайте про те, як правильно грати з кішкою.

Грайливі кішки

Забава повинна бути, в першу чергу, безпечною і приносити радість.

Грайливі кішки

До речі, грати з кішкою краще ввечері. По-перше, це період найбільшої активності домашнього хижака, а по-друге, після активної гри улюбленець міцно спить всю ніч, не турбуючи господарів.

Грайливі кішки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *