Категорії
Кухня країн світу

Страви з грибів (10 корисних рецептів)

Гриби з картоплею,
Гриби з кольоровою капустою,
Гриби з цибулею,
Гриби тушковані з капустою білокачанною,
Гриби зі сметаною,
Гриби з кукурудзяною крупою,
Гриби в капустяному листі,
Гриби з куркою та рисом,
Грибна приправа з м’ятою,
Грибна приправа з сиром.

Гриби з картоплею. Почистити картоплю, гриби, цибулю. Овочі ретельно промити. Картоплю нарізати тонкими кружальцями, цибулину дрібно порубати.

На дно каструлі положити картоплю, на неї гриби, зверху ріпчасту цибулю. Все залити солоною гарячою водою і довести до кипіння.

Страву варити хвилин п’ять і потім настоювати 10-15 хвилин під закритою кришкою без нагрівання. До столу гриби з картоплею подають в посуді, в якому вони варилися. Заправляють страву олією.

Інгредієнти для грибів з картоплею на 2 склянки води:
– 1 склянка нарізаних свіжих грибів,
– одна цибулина,
– 5 середніх картоплин,
– 2 ст. ложки олії,
– сіль за смаком.

Гриби з кольоровою капустою. Гриби почистити, ретельно промити і дрібно порізати. Листя і суцвіття (головку) кольорової капусти промити і дрібно порубати. Цибулину почистити і нарізати півкільцями.

У каструлю спочатку укладають листя капусти, на них гриби, зверху рубану головку кольорової капусти, цибулю.

Продукти залити гарячою солоною водою, довести до кипіння і варити 5-7 хвилин. Каструлю зняти з вогню, поставити на дерев’яну підставку і залишити під закритою кришкою на 10-15 хвилин.

Капусту, цибулю, гриби, листя кольорової капусти гіркою викласти в блюдо. У відвар грибів і капусти влити рослинну олію, додати нарізаний кріп і цим полити гриби з капустою.

Інгредієнти для грибів з кольоровою капустою:
– 1 склянка нарізаних свіжих грибів,
– 1 склянка дрібно нарізаного листя кольорової капусти,
– 1 склянка рубаних суцвіть (головок) кольорової капусти,
– одна цибулина,
– 3 склянки води,
– 3 ст. ложки олії,
– 2 ст. ложки рубаного кропу,
– сіль за смаком.

Гриби з цибулею. Почищену цибулю нарізують півкільцями, гриби обробляють так, як описано в рецепті «Гриби з картоплею». Настурцію промивають і дрібно нарізують разом з листям, пагонами і квітами.

Приготовані продукти укласти в каструлю в наступному порядку: цибуля, на неї шар грибів, зверху посипають підготовленою настурцією. Все це заливають гарячою солоною водою, доводять до кипіння і варять 5-6 хвилин.

Гриби, цибулю, настурцію викладають в блюдо. У відвар додають рослинну олію і поливають ним гриби з овочами.

Інгредієнти для грибів з цибулею:
– склянка подрібнених свіжих грибів,
– 3 цибулини,
– 2 ст. ложки нарізаного листя, пагонів і квітів настурції,
– 2 ст. ложки олії,
– 1 склянка води,
– сіль за смаком.

Гриби тушковані з капустою білокачанною. У форму або сковороду наливають олію. Кладуть змішані з рубаною цибулею гриби (попередньо їх очищають, промивають і дрібно ріжуть).

Форму або сковорідку ставлять на вогонь, закривають кришкою і нагрівають при перемішуванні 8-10 хвилин, потім додають підготовлену капусту, перемішують і тушкують ще 5-7 хвилин.

Форму або сковороду знімають з вогню, ставлять на дерев’яну підставку і залишають із закритою кришкою на 5-7 хвилин. Солять страву перед тим як подати. До грибів можна подати рубане листя шипшини, малини, смородини, листя кульбаби, подорожника.

Інгредієнти для грибів тушкованих з капустою білокачанною:
– 1 склянка свіжих нарізаних грибів,
– 2 цибулини,
– 1 морква,
– 2 склянки нарізаної соломкою білокачанної капусти,
– 3 ст. ложки олії,
– сіль за смаком.

Гриби зі сметаною. Сухі гриби промивають, замочують в холодній воді на 30-40 хвилин, обережно виймають з води і дрібно шаткують. Очищену картоплю нарізують кружальцями, моркву і цибулю дрібно рубають. Очищений буряк натирають на крупній тертці.

У каструлю з киплячою солоною водою додати картоплю, гриби, моркву. Овочі та гриби довести до кипіння, варити 5-7 хвилин, зняти з вогню, додати в страву підготовлений буряк і залишити під закритою кришкою на 8-10 хвилин для настоювання.

Перед подачею до столу гриби з овочами поливають сметаною.

Примітка. Воду, в якій замочують сухі гриби, необхідно процідити через кілька шарів марлі, щоб видалити пісок та інші включення. Така вода містить цінні розчинні речовини грибів, тому бажано її використати.

Інгредієнти для грибів зі сметаною:
– ½ склянки сухих грибів,
– 1 буряк,
– 2 картоплини,
– 1 цибулина,
– 1 морква,
– 3 ст. ложки сметани,
– 1 л води,
– сіль за смаком.

Гриби з кукурудзяною крупою. Гриби підготовити так, як описано в рецепті «Гриби зі сметаною». Очищені цибулю і моркву подрібнити. У каструлю з киплячою солоною водою додати воду, в якій замочували гриби, моркву, рубані гриби, кукурудзяну крупу. Варити 5-7 хвилин і настоювати без нагрівання під закритою кришкою 8-10 хвилин. Гриби подати зі сметаною.

Інгредієнти для грибів з кукурудзяною крупою:
– ½ склянки сухих грибів,
– ½ склянки кукурудзяної крупи,
– 1 морква,
– 1 цибулина,
– 1 л води,
– 2 ст. ложки сметани,
– сіль за смаком.

Гриби в капустяному листі. Гриби обробляють так, як описано в рецепті «Гриби зі сметаною». Зачищений качан капусти промивають і акуратно знімають листя, щоб не поламати. Із знятого листя вибирають невелике, у вигляді чаші, залишки капусти шинкують.

Очищені моркву і цибулю нарізують соломкою, змішують з рубаними грибами і капустою і додають сметану, сіль, воду – маса по консистенції повинна нагадувати кисіль середньої густини.

Підготовлену кашку укладають на капустяне листя (приблизно на 1/3 об’єму) і запікають на сковороді або формі, на дно якої підливають трохи води. Запікають капустяні листя з начинкою в розігрітій духовці при температурі 250-270 ° C хвилин 15-20. Подають листя в гарячому вигляді.

Інгредієнти для грибів в капустяному листі:
– ½ склянки сухих грибів,
– 1 невеликий качан капусти,
– 2 цибулини,
– 1 морква,
– 3 ст. ложки сметани,
– 1 склянка води,
– сіль за смаком.

Гриби з куркою та рисом. Гриби обробляють так, як описано в рецепті «Гриби зі сметаною». Курку промивають, рубають невеликими шматочками разом з кістками. Очищені моркву і цибулю ріжуть соломкою. Рис промивають.

Приготовані продукти укласти у каструлю в наступному порядку: спочатку овочі, на них рубані гриби, на гриби курку, а на курку шар рису. Залити гарячою солоною водою (поверхня рису повинна бути повністю вкрита водою). Після того як вміст каструлі закипить, страву варять ще 7-8 хвилин без перемішування, а потім каструлю ставлять на дерев’яну підставку і залишають під закритою кришкою на хвилин 15-20. Подають блюдо з соусом (підливкою), що виділився під час варіння.

Інгредієнти для грибів з куркою та рисом:
– ½ склянки сухих грибів,
– ¼ частина середньої величини курки,
– ½ склянки рису,
– 1 цибулина,
– 2 шт. моркви,
– 2 склянки води,
– сіль за смаком.

Грибна приправа з м’ятою. Гриби промивають і замочують у холодній воді на 30-40 хвилин, потім обережно виймають. Воду, в якій замочували гриби, фільтрують і використовують для приготування приправи. Очищені цибулю і моркву дрібно рубають, замочені гриби нарізують соломкою.

У гарячу солону воду кладуть суху зелень петрушки, селери, кріп, суху м’яту, додають воду, в якій замочували гриби, цибулю, моркву, нарізані гриби. Продукти доводять до кипіння, варять 5-6 хвилин і охолоджують у відварі. Потім у каструлю додають майонез, масу перемішують, кладуть у скляні банки, закривають кришками або щільною тканиною і зберігають у холодильнику 3-4 дні.

Грибну приправу використовують для салатів, заправки сирих овочів та других страв.

Інгредієнти для грибної приправи з м’ятою:
– ½ склянки сухих грибів,
– ½ склянки майонезу,
– 2 цибулини,
– 1 морква,
– 1 ст. ложка сухої зелені (петрушки, селери, кропу),
– 1 склянка води,
– 1 ст. ложка м’яти.

Грибна приправа з сиром. Гриби та овочі готують так, як написано в рецепті «Грибна приправа з м’ятою». В охолоджений відвар з грибами додають сир, масу ретельно перемішують і зберігають 1-2 дні в холодильнику. Використовують грибну приправу з сиром для заправки супів, а також як самостійну холодну страву, при бажанні приправу можна підігріти.

Інгредієнти для грибної приправи з сиром:
– ½ склянки сухих грибів,
– 200 г нежирного сиру,
– 1 буряк,
– 1 морква,
– 1 цибулина,
– 1 склянка води,
– 1 ч. ложка сухої материнки.

Залишити відповідь