Категорії
Різне

Гусеничні коляски

На міжнародній виставці робототехніки в Токіо минулого тижня японська компанія Nano Optonics Energy продемонструвала дві нові моделі гусеничних візків для людей з обмеженими можливостями – UNiMO Grace і UNiMO Sport, що на порядок підвищують рівень індивідуальної мобільності інвалідів-візочників.

UNIMO Grace виглядає, як стильне крісло на колесах, по дизайну схоже з останніми мінімалістськими тенденціями Apple – тонкість і легкість простежується з усіх боків, наче сам Джоні Айв доклав руку до оформлення коляски. Багато з тих, хто бачив це «крісло» своїми очима, відзначили, що в якійсь мірі воно нагадує MacBook Pro, і цей факт вселяє надію у творців, що зовнішній вигляд не викличе у покупців естетичного відторгнення.

Гусеничні коляски
Візок UNIMO Grace

Цей варіант призначений для спокійного переміщення по рівній поверхні і має такі бонуси, як «багажник», що закривається, і USB-порт для підзарядки смартфона або планшета.

Модель UNIMO Sport, яка коштує приблизно в півтора рази дорожче, швидше нагадує гусеничного робота з майбутнього. За рахунок збільшеного дорожнього просвіту і меншої ваги, коляска здатна пересуватися по частково пересіченій місцевості.

Гусеничні коляски
Модель UNIMO Sport

Також є ряд інших особливостей, які ставлять обидві коляски UNIMO поза конкуренцією. Обидві моделі мають 400-ватні трансмісії, які дозволяють розвивати швидкість до 6 км за годину, оснащені системою рекуперативного гальмування і літій-іонними акумуляторами, одного заряду якого вистачає на 20 км. Покриті гумою гусениці і незалежна підвіска дозволяють легко долати бордюри, схили або невеликі канави, а також пересуватися по траві, ґрунту, снігу, бруду або піску. Компактні розміри дають можливість заїхати, наприклад, в вузький ліфт або без проблем переміщатися по супермаркету. Управління підвіскою зовсім не складне і логічне, це дозволяє обертатися на колясці на 180 градусів.

Замовити обидві моделі стане можливим вже в кінці листопада цього року. Вартість UNIMO Grace і UNIMO Sport – 10 і 18 тис. доларів США відповідно.

Гусеничні коляски
Випробування гусеничних візків

Залишити відповідь