Категорії
Кухня країн світу Узбецька кухня

Халвоподібні солодощі узбецької кухні

Халвайтар,
Букман,
Болкаймок.

Узбецькі халвоподібні солодощі тільки за зовнішнім виглядом і найменуванням нагадують підлипну халву. В таких солодощах компонентом, що скріплює страву, є цукор або мед в поєднанні з борошном. Розмаїття смаку досягають додаванням горіхів або молочних продуктів (молока, сметани).

Халвайтар
Халвайтар – це рідка халвоподібна суміш. У різних районах Узбекистану її роблять різної консистенції, розводячи різною кількістю води, але в межах, зазначених вище.

Інгредієнти для халвайтару:
– 100 г баранячого сала або топленого масла,
– 100 г горіхового ядра,
– 1 склянка борошна,
– 1 склянка цукрового піску,
– 1-3 склянки води,
– 0,25 ч. ложки ваніліну.

Приготування халвайтару. Спочатку розігріти жир або масло і охолодити його, всипати в нього борошно і, розмішуючи, знову поставити на вогонь, обережно підігріваючи, поки борошно не придбає коричневий відтінок (але не підгорить!). Після цього влити розведений в окропі цукор і кип’ятити на слабкому вогні, весь час помішуючи, до густоти сметани або в’язкої глини. Незадовго до готовності в халвайтар додати горіхи, а після готовності – ванілін. Подають халвайтар в піалах, їдять страву в гарячому вигляді з чаєм.

Халвоподібні солодощі узбецької кухні
Букман

Букман
Інгредієнти для букмана:
– 1 л молока,
– 0,5 склянки пшеничного борошна або кукурудзяного толокна,
– 1 склянку товченого виноградного цукру навата,
– 1-2 ст. ложки вершкового або топленого масла.

Приготування букмана. Борошно підсмажити в олії, як зазначено в рецепті «Халвайтар». У киплячому молоці розчинити цукор, з’єднати солодке молоко з пересмаженим борошном, обережно вливаючи молоко, і варити, помішуючи, на слабкому вогні до згущення. Букман їдять, коли він повністю oстигне.

Халвоподібні солодощі узбецької кухні
Болкаймок

Болкаймок
Інгредієнти для болкаймоку:
– 2 склянки сметани,
– 0,5 склянки меду,
– 1 ст. ложка борошна.

Приготування болкаймоку. Сметану залити в сотейник і, помішуючи, довести до кипіння на помірному вогні. Коли масло спливе на поверхню, змішати з попередньо доведеним до кипіння (в іншому посуді) медом і гарненько збити, додаючи потроху борошно, щоб маса була густішою і тягучою. Треба намагатися збивати болкаймок якомога швидше, щоб маса під час збивання не встигла охолонути. Болкаймок їдять в гарячому вигляді.

Залишити відповідь