Категорії
Психологія

Хода і характер людини

Знавці людської натури говорять, що досить простежити за жестикуляцією людини, за її ходою, поставою і рухами тіла, щоб зробити достатні висновки про її характер і темперамент. Давайте уважніше стежити за навколишнім світом і звертати увагу не тільки на власну поведінку, але і на те, як поводяться оточуючі.

Швидка або повільна хода людини залежить від темпераменту і сили спонукань: неспокійно-нервові чи жваво-активні на противагу спокійно-розслабленим або мляво-ледачим рухам, наприклад, при розслабленій, обвислій поставі.

Широкі кроки (частіше у чоловіків, ніж у жінок): часто екстраверсія, цілеспрямованість, прагнення, підприємливість, діловитість. Швидше за все спрямований на далекі цілі.

Короткі, маленькі кроки (частіше у жінок, ніж у чоловіків): скоріше інтроверсія, обережність, розрахунок, пристосовність, швидке мислення і реакції, стриманість.

Підкреслена широка і повільна хода – бажання виставитися напоказ, дії з пафосом. Сильні і важкі рухи завжди повинні демонструвати оточуючим силу і значення особистості. Питання: чи дійсно це?

Виражено розслаблена хода – відсутність інтересу, байдужість, відраза до примусу і відповідальності, або у багатьох молодих людей – незрілість, нестача самодисципліни або снобізм.

Помітно дрібні і при цьому швидкі, не ритмічні кроки: схвильованість, боязкість різних відтінків. Несвідоме бажання: ухилитися, поступитися будь-якій небезпеці.

Ритмічна сильна хода, яка трохи розгойдується вперед-назад з посиленими рухами стегон, яка вимагає деякого простору: наївно-інстинктивні і самовпевнені натури.

Шаркаючи провисаюча хода – відмова від вольових зусиль і прагнень, млявість, повільність, лінь.

Великовагова горда хода, в якій є щось театральне, не зовсім доречне, коли при повільній ходьбі кроки відносно малі (протиріччя), коли верхня частина тіла тримається підкреслено і занадто прямо, можливо при порушеному ритмі: переоцінка себе, зарозумілість, самозакоханість.

Тверда, незграбна, ходульна, дерев’яна хода (неприродна напруга в ногах, тіло не може природно розгойдуватися): скутість, брак контактів, боязкість – звідси у вигляді компенсації зайва твердість, перенапруга.

Неприродно рвучка хода, підкреслено великі і швидкі кроки, помітне розмахування руками вперед-назад: наявна демонстративна активність – часто лише беззмістовна зайнятість і старання з приводу якихось власних бажань.

Постійне підведення вгору на напружених носочках ніг: прагнення вгору, ведений ідеалом з сильною потребою і почуттям інтелектуальної переваги.

Залишити відповідь