Категорії
Різне

Huawei замінить Android

Huawei Technologies планує випустити свою повноцінну операційну систему Harmony OS. Вона розглядається як найкращий варіант компанії для заміни мобільної операційної системи Android від Google. Перехід з Android на Harmony OS відбудеться в 2021 році, про що повідомляє Reuters.

Додавання Huawei до санкційного списку організацій – в травні 2019 року в США Google заборонив надавати технічну підтримку для нових моделей телефонів Huawei з використанням Android, а також з боку сервісів Google Mobile Services (GMS). Тепер китайський техногігант анонсував власну операційну систему з прицілом на широку сферу пристроїв – Harmony OS.

Huawei також заявила, що з моменту анонсу Harmony OS придбала безліч поліпшень і нововведень, а недавно перейшла в ітерацію 2.0. Тепер китайський гігант планує в грудні 2020 року відкрити для розробників публічну бета-версію, щоб ті підготували свої додатки до повноцінного запуску.

Операційна система від Huawei буде підтримувати практично будь-які гаджети, які мають від 124 МБ оперативної пам’яті і від 4 ГБ постійної пам’яті. При цьому розробники планують написати один-єдиний додаток для переносної електроніки, телевізорів, автомобілів тощо. HarmonyOS 2.0 сама буде визначати, на якому саме девайсі запускається та чи інша програма, в зв’язку з чим буде підганяти інтерфейс під пристрій.

Ще однією цікавою особливістю показаного оновлення є розмежування рівнів доступу всередині системи. І якщо у годинника, наприклад, немає NFC-модуля, то Bluetooth-з’єднання зі смартфоном не буде використовуватися для отримання доступу до Huawei Pay. Таким чином, розробка китайського гіганта цілком коректно врахує можливості пристрою і дозволить йому тільки те, що потрібно для його роботи, а не все підряд.