Інтерферон-лямбда демонструє антивірусну дію при COVID-19

Інтерферон-лямбда демонструє антивірусну дію при COVID-19
Пегінтерферон (модифікований поліетиленгліколем) належить до інтерферонів III-го типу, які стимулюють гени, що відповідають за боротьбу з вірусами, при цьому противірусна реакція досягає піку через 72 години.

Коронавірус, що викликає ковід-19, блокує механізм раннього вироблення інтерферонів, що допомагає вийти йому з-під контролю імунної системи організму.

Лямбда-інтерферон, на відміну від інших інтерферонів, використовує рецептор, який присутній тільки в деяких тканинах організму. Препарат дуже активний в легенях, печінці та кишечнику – в місцях, де SARS-CoV-2 найбільше може розмножуватися, але не впливає на інші частини організму, що істотно скорочує побічні ефекти, властиві інтерферону при парентеральному введенні.

У випробуванні на пацієнтах використовувався лямбда-інтерферон, модифікований приєднанням поліетиленгліколю. Дослідники не відзначили будь-яких специфічних побічних ефектів у порівнянні з контрольною групою, що одержували плацебо. Подібна форма інтерферону називається пегільованою або пегінтерфероном. Пегілювання збільшує час виведення інтерферону з організму в порівнянні з його оригінальною формулою, продовжуючи цим дію ліків, що дозволяє рідше вводити даний препарат.

Відповідно з роботою, опублікованою в THE LANCET Respiratory Medicine, пацієнти після одноразової ін’єкції peginterferon lambda-1 звільнялися від ковід-19 протягом наступних 7 днів вчетверо частіше в порівнянні з контрольною групою. В Університеті TORONTO, в Гарвардському університеті та Університеті Джона Хопкінса (THE JOHNS HOPKINS UNIVERSITY) тривають додаткові вивчення препарату на госпіталізованих пацієнтах.