Категорії
Різне

Ймовірні носи марсіанських колоністів

В проекті Who Nose, присвяченого дослідженню адаптації людського носа до марсіанському клімату, польський дизайнер Марта Флісиковська представила моделі трьох варіантів носів, роздрукованих на 3D-принтері. За задумом автора кожен з варіантів має свої переваги і особливості, які спростять його носіям життя на Червоній планеті. Детальніше про цю роботу розповідає стаття, опублікована в журналі Journal of Science and Technology of the Arts.

В процесі еволюції людський ніс у різних народів, підлаштовуючись під навколишній клімат, змінювався неодноразово. Тому, якщо людина одного разу колонізує Марс, то з часом її організм почне перебудовуватися, адаптуючись до нових умов навколишнього середовища. Ці умови автор моделей враховувала при розробці моделей «марсіанських» носів, які, на її думку, найбільш оптимально будуть підходити для життя на Червоній планеті. Художницею була врахована низька температура на поверхні Марса (середня температура дорівнює -63 градусам Цельсія), тонка атмосфера, в порівнянні із земною пропускає більше сонячних променів, а також низький тиск, через який звук поширюється на набагато менші відстані, ніж на нашій планеті.

Ймовірні носи марсіанських колоністів
Перший варіант адаптивного марсіанського носа

Перший варіант адаптивного марсіанського носа для більш ефективного зігрівання повітря має дві пари ніздрів.

Ймовірні носи марсіанських колоністів
Марсіанський адаптивний ніс-спідничка

Особливість другого варіанту, оснащеного «спідничкою», дозволить звуку людського голосу резонувати і поширяться на велику дистанцію.

Ймовірні носи марсіанських колоністів
Варіант адаптивного марсіанського носа з захистом від Сонця

Третій ніс плоский, найбільш оптимально захищений від впливу Сонця.

Автор вважає, що носи людей, які будуть жити на Марсі, необов’язково будуть змінюватися і адаптуватися саме таким чином. А якщо і будуть, то протягом дуже довгого часу, оскільки умови планети мають на увазі використання шоломів, мікрофонів для спілкування і приміщень, ізольованих від впливу марсіанської атмосфери.

У будь-якому випадку дихати атмосферою Марса не вийде навіть при наявності таких незвичайних носів. Для такої можливості планету спершу доведеться терраформувати, відновивши її атмосферу, збагативши її киснем і зробивши її клімат більш сприятливим для життя. Таким чином проект польського дизайнера можна використовувати лише в якості ілюстрації можливих еволюційних змін особи людини при успішній колонізації Червоної планети.

Залишити відповідь