Категорії
Кухня країн світу Українська кухня

Капама – завиванець

Розмаїті пундики й шулики, облиті медом з маком, пряжені пампушки, вергуни, облизні, пухкеники та завиванець із розтяжного тіста давня українська кухня запозичила зі східної кухні, вдосконалюючи на свій смак ці рецепти.

Капама – завиванець із прісного розтяжного тіста. Для кращого розтягування в тісто додають оцет. Розтягнувши до товщини цигаркового паперу і окропивши рослинною олією, начиняють капаму різноманітною начинкою (вишнями, яблуками, маком, сиром).

Скоріше за все, капама запозичена з турецької кухні і, можливо, під впливом австрійської кухні отримала назву «струдля» ( в перекладі слово струдель – коловерть або вир).

Для тіста (склянку борошна, столову ложку горіхової олії, ложку столову оцту або розчин лимонної кислоти) борошно змішати із  сіллю, просіяти на стільницю горбиком, посередині зробити ямку, в яку влити теплу воду, оцет, олію і спершу ножем, а потім руками старанно вимісити туге тісто, вибиваючи його об стільницю, аж поки у ньому з’являться пухирці повітря.

Тісто накрити теплою мискою і залишити на одну годину. Щоб тісто не прохололо, поставити на миску посудину з теплою водою.

Для начинки родзинки, порізані смужечками сушені сливи та абрикоси залити на 25-30 хвилин солодким вином, потім відцідити.

Горіхи та мигдаль дрібно посікти, підсушити на пательні на маленькому вогні і охолодити.

Фініки позбавити кісток і порізати.

Цукати (помаранчеву шкірку, кумкват, вишні) порізати.

Усі фрукти та горіхи змішати. Тісто поділити на три частини і кожну розкачати якомога тонше (спочатку розкачати скалкою, потім перенести його на серветку, посипану борошном і тісто розтягати руками.

Як тісто буде достатньо тонким (через нього буде видно візерунки на серветці), залишити його на 30 хвилин, щоб воно трохи підсохло.

Підсохлий пласт змастити олією та накласти на нього 1/3 частини начинки. Начинку посипати меленими горіхами або сухарями і закрутити капаму, піднімаючи догори край серветки.

Виложити капаму на деко, яке попередньо змастити олією.

Капаму також змастити олією (найкраще горіховою), проколоти у деяких місцях виделкою і випікати при 200 °C в духовці 40 хвилин.

Коли капама зарум’яніє, вдруге змастити олією. Ще теплу капаму посипати цукровою пудрою. У такий спосіб ще можна спекти дві капами.

Інгредієнти для тіста:
– 1 склянка борошна,
– 3 ст. л. води,
– 1 ст. л олії,
– 1 ст. л оцту,
– щіпка солі.

Для начинки:
– 200 г мигдалю,
– 200 г горіхів,
– 200 г родзинок,
– 100 г сушених слив,
– 100 г фініків,
– 100 г сушених абрикосів,
– 100 г цукатів,
– ½ склянки олії для змащування,
– 200 г цукрової пудри для посипання.

Залишити відповідь