Капелюшний етикет

Етикет капелюха
Етикет капелюха

У статті представлено набір правил капелюшного етикету. Ви можете вирішити, що все це пережитки минулого, старомодні і зжиті правила, але це особистий вибір кожного.

Головний убір, якщо він правильно підібраний, додасть гламурності до вашого образу, але може і багато розповісти про вашу особистість.

Капелюшки бувають різних конструкцій і забарвлень. Якщо ви тиха і скромна людина, вам підійде простий елегантний капелюх у чорному або білому кольорі, він додасть вашому вигляду стильності.

Якщо в вас вирує весела і сповнена ентузіазму людина, то головний убір, виконаний в яскравій барвистій кольоровій гамі саме для вас. Зазвичай для чоловіків вибір капелюхів досить обмежений.

Жінки ж можуть стати щасливими власницями незліченної кількості варіантів і рішень в сфері індустрії головного убору. Будь ви представником будь-якої статі, в елегантному капелюсі або барвистому головному уборі, вам не уникнути незручних ситуацій, якщо ви не знаєте етикету, якого необхідно дотримуватися в процесі носіння головного убору.

Капелюшний етикет раніше використовували як спосіб прояву поваги, шанування і благоговіння. Поступово світогляд і справжня мета капелюхів піддавалися всіляким змінам. Тепер його можна розглядати як індивідуальний вибір людини.

Капелюшний етикет менш суворий по відношенню до жінок. Якщо ж представниця прекрасної статі віддає перевагу головним уборам в стилі унісекс, в цьому випадку їй доведеться дотримуватися більш суворих правил.

Капелюшний етикет для жінок

Коли слід знімати капелюшок?
– Капелюх з великими полями не слід носити пізніше п’ятої вечора.
– Капелюх в приміщенні. Зазвичай ніхто не носить капелюх у себе вдома, хоча якщо ви приймаєте у себе гостей, то можете довершити свій образ за допомогою стильного капелюха. Якщо ви запрошені в гості, то орієнтуйтесь на вподобання господарів будинку. Якщо вони не заперечують, то ви можете залишитися в капелюшку, якщо проти, то завжди можна його повісити на стійку для капелюхів.
– На роботі. Коли ви працюєте, капелюх потрібно зняти, за винятком тих випадків, коли головний убір є частиною професійного дрес-коду.
– Головні убори, призначені для холодної пори року, потрібно знімати в приміщенні.
– На весіллі. У культурах окремих конфесій є вимога зім’яти капелюшок під час весільної церемонії. Наприклад, під час католицького шлюбного обряду жінки знімають головний убір, коли мати нареченої знімає його.

В яких випадках жінці можна залишитися в капелюшку?
– Під час громадських заходів, обіду, чаювання, звучання гімну, підняття прапора і т. д.
– Під час богослужіння або при відвідуванні релігійних місць, наприклад, церкви (це правило варіюється в залежності від релігії).
– В аудиторіях або кінотеатрах, якщо ваш капелюшок не загороджує огляд іншим людям.
– У громадських місцях, наприклад, в театрі або під час параду допускається залишатися в капелюшку, але тільки в тому випадку, якщо він не перешкоджає огляд іншим людям.

Важливі поради:
– жінки ніколи не повинні знімати капелюха з чоловіка,
– як правило капелюшки не носять з вечірньою сукнею,
– доповнюючи головний убір прикрасами, крім досить стандартної стрічки, не забудьте, що ви повинні йти по правій стороні.

Капелюшки допомагають жінкам відчути себе більш чарівними. Експериментуйте з кольором, формою, розмірами і квітами, віддавайте перевагу сміливим і дещо несподіваним типам головних уборів.

Етикет капелюха
Капелюшний етикет

Капелюшний етикет для чоловіків

Коли слід знімати капелюха?
– Чоловіки обов’язково повинні знімати капелюх під час звучання гімну і при піднятті прапора.
– У церкві або під час релігійних служб, весіль, похоронів (за винятком кількох конфесій).
– При бесіді з жінкою залишатися в капелюсі вважається проявом неповаги.
– У ресторані (в закладах швидкого харчування можна залишатися в капелюсі).
– У приміщеннях – в театрі, аудиторії, на робочому місці і т.д.

Коли чоловікові можна не знімати капелюха?
– Під час заходів на відкритому повітрі, наприклад, спортивні заходи.
– У ліфті, коли в ньому немає жінки.
– Під час деяких релігійних церемоній чоловікам необхідно бути в головному уборі. У громадських будівлях, таких як аеропорт, вестибюль готелю і т. д.

Важливі поради:
– Аксесуари, що прикріплюються до стрічки капелюха повинні бути з лівого боку.
– Не дивлячись на те, що капелюшний етикет – це вмираюче мистецтво, зняти капелюх в ліфті, коли в ньому їде дама, або коли жінка входить в кімнату, в якій ви перебували – справжній вчинок джентльмена.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*