Категорії
Кухня країн світу

Капуста червонокачанна з заправкою (Польща)

Капуста червонокачанна має синювато-фіолетові відтінки листя, специфічне забарвлення зумовлене підвищеним вмістом антоціанів, що зменшує ефект від випитого спиртного. Зокрема антоціани сприяють збільшенню стінок судин, покращують їх провідність.

Капуста червонокачанна з успіхом користується популярністю у людей з надмірною вагою. Не бажано вживати червонокачанну капусту при підвищеній кислотності шлункового соку (капуста стимулює секрецію шлункових залоз), при ентериті, коліті, проносах та інфаркті міокарда, оскільки овоч містить грубу рослинну клітковину, надлишок якої викликає здуття кишечника.

При виборі червонокачанної капусти слід керуватися правилом – качан капусти повинен бути твердим і важким.

Складові для капусти червонокачанної з заправкою по-польськи:
– капуста – 800 г,
– жир – 50 г,
– борошно – 30 г,
– сіль, цукор за смаком,
– вино червоне – 100 мл,
– оцет або кислота лимонна.

Приготування капусти червонокачанної з заправкою по-польськи. Капусту для страви очистити від пошкодженого листя і качана, вимити, тонко нашаткувати, залити невеликою кількістю гарячої води (200 мл), посолити, додати цукор, жир (10 г), варити, накривши кришкою.

Приготувати світло-золотисту заправку – пшеничне борошно, підсмажене в жирі. Обсмажування надає борошну приємного смаку. Кращий варіант для приготування – топлене вершкове масло і пшеничне борошно вищого ґатунку. Але можливі й інші варіанти – звичайне вершкове масло, рослинні олії, свинячий або яловичий жир.

Готову заправку (рівномірної консистенції, без грудок, візуально виглядає як мокрий гладкий морський пісок) розвести холодною водою, закип’ятити, влити в каструлю з капустою. Добре підігріти, додати за смаком оцет і вино.

Капусту червонокачанну із заправкою викласти в салатницю.

Подають до гусака, качки, дичини, яловичини, свинячої грудинки.

Залишити відповідь