Категорії
Кухня країн світу

Капуста (консервування)

Капуста маринована,
Капуста малосольна,
Капуста квашена,
Капуста квашена консервована,
Капустяний сік (розсіл) консервований.

Мінеральний склад капусти білокачанної: солі калію – до 375 мг / 100 г, солі фосфору – до 78 мг / 100 г. Містить вуглеводи, жири, клітковину, ферменти (лактозу, ліпазу, протеазу), 16 вільних амінокислот (гістидин, лізин, метіонін, тирозин, триптофан і ін.); вітаміни (С до 65 мг / 100 г, А, В1, В6, Р, К, U).

Капуста маринована. Капусту дрібно нашаткувати, злегка перетерти з сіллю (1 ст. ложка солі на 1 кг капусти). Для приготування маринаду на 1 кг капусти потрібно взяти 1 склянку оцту, 3 склянки води, 1 склянку цукру, трохи перцю, 3 лаврових листка. Маринад прокип’ятити і охолодити. Капусту віджати, перекласти в банку і залити охолодженим маринадом. Банку покрити пергаментом і поставити в холодне місце. Через 5-6 днів капуста готова.

Капуста малосольна. Свіжу капусту промити, нашинкувати, опустити в окріп і відкинути на решето, обливши холодною водою. Потім посолити і квасити, як зазначено нижче. Через 5-6 днів капуста готова до споживання.

Капуста квашена. Капусту квасять в міцних дерев’яних діжках. Невелику кількість (5-10 кг) можна квасити в скляних банках або глиняних горщиках. Відібрати без зеленого листя качани капусти, порубати їх або нашаткувати. Змішати рубану капусту з сіллю (приблизно 250 г солі на 10 кг капусти).

Дно чисто вимитої діжки посипати тонким шаром житнього борошна, покрити капустяним листям і щільно набити діжку рубаною капустою, прикривши зверху капустяним листям. Для смаку і аромату можна додати в капусту цілі або нарізані кружечками моркву і антонівські яблука, брусницю та журавлину. Зверху на капусту покласти дерев’яний круг, на нього вантаж (обмитий камінь).

Через кілька днів капуста почне закисати і на її поверхні з’явиться піна. Кількість піни буде збільшуватися, але поступово вона зійде. Коли піна зникне зовсім, капуста заквашена.

Під час закисання капусту треба протикати березовим кілочком, щоб газ, який утворився, виходив. У разі появи на поверхні розсолу цвілі, її необхідно обережно зняти, дерев’яний кружок, тканину і вантаж, що закривають капусту, промити і ошпарити окропом.

Капуста квашена консервована. Якщо квашену капусту залишити в бочці в холодному приміщенні, вона буде замерзати, в теплому – перекисне. Консервувати квашену капусту зазвичай треба через 15-20 днів після початку заквашування, коли вона має найкращу якість, приємний смак і аромат, щільну, але не жорстку консистенцію.

Капусту разом з розсолом вийняти з бочки, нагріти в каструлі до 90-95 °C і в гарячому вигляді перекласти в уже підготовлені гарячі банки. Банки закупорити кришками і залишити для остигання на повітрі.

Капустяний сік (розсіл) консервований. Капустяний розсіл має освіжаючу дію і містить цінні харчові речовини, майже ті ж самі, що і капуста: вітамін C, молочну кислоту, мінеральні солі.

Капустяний сік майже завжди залишається в надлишку після вживаної звичайної квашеної капусти. В осінній час і на початку зими він відрізняється хорошим смаком.

В цей час його можна законсервувати: процідити через тканину, нагріти в каструлі до 85 °C і розлити в підігріті до такої ж температури банки або пляшки. Закупорені банки пастеризувати у воді при 85 °C протягом 20-25 хвилин, потім поставити для охолодження і зберігання.

Залишити відповідь