Категорії
Кухня країн світу Молдовська кухня

Кітоноаге (пастила з айви)

Кітоноаге – вид пастили з айви. Поряд з нугою, шербетом, молдовською халвою, гогошею та пелтею, кітоноаге є одним з характерних десертів традиційної молдовської кухні. Для кітоноаге айву варять на повільному вогні з невеликою кількістю яблук. Коли айва стає м’якою, її необхідно протерти через сито, додати цукор, лимонний сік, цедру і знову варити до загустіння.

Складові для кітоноаге:
– 1,8 кг айви,
– 4 середніх яблука,
– 400 г цукру,
– 1 лимон (сік, м’якоть і цедра),
– 1 склянка цукру,
– 0,5 склянки води.

Приготування кітоноаге. Дрібну айву нарізати на четвертинки, очистити від серцевини і припустити на дуже слабкому вогні. Через кілька хвилин додати яблука, так само розрізані на четвертинки і очищені від кісточок. Варять пастилу до перших ознак м’якості фруктів (коли в них легко входить сірник).

Тепер кітоноаге протерти крізь сито, додати цукор, лимонний сік, цедру і варити до загустіння, весь час помішуючи.

Отриману густу пастилу викладають на дошку, злегка змочену водою, і рівняють ножем до товщини в 1 см, прикрити марлею так, щоб вона була на висоті 0,5-1,5 см над поверхнею пастили і залишити в сухому провітрюваному місці.

Через два дні, коли пастила висохне, кітоноаге ріжуть на квадратики розміром близько 2×3 см і обвалюють у цукровій пудрі.

Залишити відповідь