Категорії
Різне

Коктейль довголіття

У сфері боротьби зі старінням і створенні нових методів омолодження і продовження життя проведено вже чимало експериментів. Але всі вони пов’язані з розробкою чогось нового (а значить дорогого і недоступного). Однак група дослідників з Сінгапуру вирішила використовувати для цих цілей вже відомі препарати і одна з отриманих комбінацій практично подвоїла тривалість життя піддослідних тварин, які брали участь в експерименті.

Відразу варто обмовитися, що досліди проводилися на Caenorhabditis Elegans – нематода (круглий черв’як) до 1 мм в довжину. Але не дивлячись на те, що на еволюційних сходах вони розташовані досить далеко від людей, багато випробувань різних ліків і методів дуже часто починаються саме з цих черв’яків.

У цих представників тваринного світу є достатньо «точок дотику» з людською генетикою і в даному випадку вчені з Національного Університету Сінгапуру захотіли з’ясувати, як взаємодії різних хімічних речовин в цілому будуть позначатися на організмі (нехай і маленькому).

«Ми хотіли з’ясувати, чи можна збільшити тривалість життя шляхом впливу на різні шляхи старіння за допомогою комбінацій ліків».

В ході серії різних тестів вчені створили найбільш підходящий для поставлених завдань коктейль. Хоча результат експерименту виявився настільки позитивними, все ж таки не рекомендовано відтворювати його в домашніх умовах. До його складу входить імунодепресант рапаміцин (зазвичай використовується для запобігання розвитку реакцій відторгнення трансплантата), антибіотик рифампіцин (використовується при боротьбі з туберкульозом), метформін (препарат, показаний при цукровому діабеті 2 типу), алантоїн (антисептик, який можна знайти в складі різних косметичних засобів) і psora-4 (селективний блокатор калієвих каналів).

Коктейль довголіття
Зміна тривалості життя черв’яків при прийомі окремих препаратів
Коктейль довголіття
Зміна тривалості життя черв’яків при прийомі різних комбінацій лікарських засобів

В результаті з’ясувалося, що найкраща комбінація з усіх лікарських засобів (пропорції зі зрозумілих причин тримаються в секреті) дозволила домогтися збільшення терміну життя в 2 рази. При цьому такі комбінації не були шкідливими або токсичними для хробака, а отримані дані вимагають подальшого аналізу і тривалих випробувань на більш високорозвинених тваринах.

Вчені запевняють: «Якщо ми зможемо знайти спосіб продовжити життя і відстрочити старіння людей, ми виграємо не тільки від збільшення тривалості життя, але і від позбавлення від вікових захворювань, таких як артрит, серцево-судинні захворювання, рак або хвороба Альцгеймера».

Залишити відповідь