Категорії
Різне

Золоті літаки інків

Земля фараонів не раз дивувала незрозумілими артефактами, які й сьогодні змушують замислюватися над їхнім призначенням. Але загадкові артефакти знайшли не тільки в Єгипті. Прямий доказ цього – «Колумбійський золотий літачок» або «золота пташка інків».

У стародавньому переказі інків йдеться про золотий корабель, який прибув з далеких зірок. Їм командувала жінка на ім’я Орьяна. Орьяна народила сімдесят земних дітей, потім повернулася до зірок. У цьому ж переказі повідомляється про вміння синів сонця (інків) літати над землею на золотих кораблях.

Додайте до цього висновок англійського антропологічного журналу «Men», в якому говориться, що аналіз м’язової тканини збережених мумій інків показав, що за складом крові інки різко відрізнялися від місцевого населення. У них була виявлена група крові рідкісної комбінації. У наш час склад такої крові відомий лише у двох-трьох чоловік у всьому світі.

Золоті літаки інків
Золоті літаки інків

«Золотий літаючий корабель» або «золота пташка інків» зберігається в столиці Колумбії Боготі.

Колумбійський золотий літачок – таку назву отримав витончений чотирьохсантиметровий предмет, що використовувався, ймовірно, в ролі амулета або підвіски. Майстри надавали цим виробам вид живих істот з очима, зубастими пащами, деякі фігурки були покриті насічкою-лускою. Може це праобраз якоїсь давно вимерлої тварини.

Золоті літаки інків
Літаки інків

Біолог Айвен Сандерсон із США першим взявся за вивчення цих знахідок. Згідно з його висновком, золоті літачки інків не можна ототожнювати ні з одним з відомих науці представником викопної або сучасної фауни планети.

Золоті літаки інків
Золотая авіація інків

«Золоту пташку», яка датується серединою першого тисячоліття нашої ери, знайдено в Колумбії в XIX столітті. Сьогодні у світі існує кілька десятків таких предметів, які знаходили не тільки в Колумбії, але й на території Венесуели, Коста-Ріки і Перу.

Золоті літаки інків
Золотий літак інків

За виглядом ці предмети трохи відрізняються один від одного, але принципова конструкція літака з горизонтальним і вертикальним оперенням кіля об’єднує всі ці артефакти.

Довгий час безліч людей розглядали золоті фігурки, виставлені в Музеї золота при Державному банку Колумбії. Дивилися на них під час різних виставок, наприклад, «Скарби Колумбії», які проводилися в різних куточках нашої планети, але ніхто і не припускав, що вони можуть бути моделями літаючих апаратів.

Золоті літаки інків
Порівняльний розмір літаків інків

І це не дивно, адже всі ці артефакти значилися в каталозі як «зооморфні», тому що мали вид живих істот з очима, зубами, висіченими по тілу лусочками та іншими атрибутами живих створінь. Тому вони й асоціювалися з дивовижними тваринами, які могли вимерти ще кілька сотень років тому, але ніяк не з літаками.

Першим, хто помітив дивну схожість «золотої пташки інків» з літальним апаратом, був американський ювелір Емануель Стауб. Щоб виключити варіант того, що фігурка є копією якоїсь тварини, Стауб відправив точну копію колумбійського золотого літачка своєму другові, відомому зоологу Айвену Сандерсону.

Після детального огляду артефакту Сандерсон зрозумів, що не знає жодної живої істоти схожої на надіслану йому фігурку. Для того щоб перевірити теорію про літальний апарат, він передав його на аналіз кільком авіаційним експертам, які підтвердили, що фігурка цілком може бути моделлю літака.

Масовий інтерес до загадкових артефактів виник наприкінці 1969, після публікації Сандерса про давній літак в журналі «Argosy». Стаття викликала справжню сенсацію і безліч суперечок навколо загадкових фігурок із золота.

Золоті літаки інків
Древні літаки інків

В 1996 році німецькі авіамоделісти Алгунд Енбом і Петер Белтинг з невеликого містечка Лер на практиці довели, що гіпотеза про моделі літальних апаратів в образі фігурок загадкових тварин має право на життя.

Ці два авіамоделіста створили практично точні, що зберігають всі пропорції і форми, тільки збільшені в 16 разів, копії колумбійського золотого літачка і ще однієї золотої фігурки, яка, на їхню думку, найбільше походить на літак. Для запуску в повітря, моделі були оснащені моторами і системами радіоуправління.

Золоті літаки інків
Авіація інків

За першим випробуванням літачків спостерігала величезна кількість людей, серед яких були вчені з різних галузей науки і безліч скептиків, які не вірили в те, що копії фігурок зможуть літати. Але яким було їх здивування, коли дві моделі не тільки змогли піднятися в повітря, але і прекрасно виконували фігури вищого пілотажу (бочку, мертву петлю), а також відмінно літали навіть з вимкненими двигунами.

Після цього експерименту, багато авіамоделістів взялися створювати авіамоделі тих чи інших золотих фігурок. В квітні 1996 року в Німецькому товаристві авіації і космонавтики відбулися масові показові виступи зібраних літальних апаратів.

У присутніх на виступі вчених, авіаконструкторів, пілотів та інженерів, після побачених польотів, не було ніяких сумнівів в тому, що золоті літачки інків представляють собою копії літаючих апаратів.

Звичайно ж, ніхто сьогодні не в силах відповісти, звідки саме інки брали образи для своїх незвичайних виробів, але одне можна сказати точно, що не тільки інки робили фігурки схожі на літаючі апарати, таких артефактів є величезна безліч і всі вони були знайдені в різних куточках нашої планети.

Золоті літаки інків
Саккарська пташка

Взяти до прикладу знайдену в Єгипті «Саккарську пташку», яка теж дивно схожа на модель літака. Як би там не було, але ці артефакти наштовхують на думку про зовсім іншу історію наших предків, історію, в яку поки так складно повірити.

Залишити відповідь