Королівський парк

Королівський парк

Королівський парк площею 32 гектара землі, яка вкрита величезним розмаїттям засіяних квітучих рослин з 15 кілометрами пішохідних доріжок. Щорічно в Королівському парку висаджують близько 7 мільйонів квіткових цибулин, серед яких приблизно 4,5 мільйона тюльпанів 100 різних видів, а також гіацинти, нарциси та інші цибулинні рослини.

Королівський парк

Сад Європи розташований на мисливських угіддях XV-го століття, оточених багатими луками Ліссе, які в ті далекі часи служили джерелом пряних трав для кухні замку Геннегау (нібито баварська графиня). Тоді ж тут було збудовано маленький замок, який відповідав за постачання прянощів в графство. З цієї причини дана місцевість і отримала свою назву – Кекенхоф, що перекладається як «кухонний сад». Після смерті графині Геннегау замок і прилеглі землі перейшли в руки багатих купців.

Королівський парк

Парк, який сьогодні можна побачити на території королівських угідь, разом з мальовничими незайманими лісами і дюнами, входить до складу великого маєтку, який колись належав господарям замку Тейлінген.

У XIX столітті бароном і баронесою Ван Палландт (Van Pallandt) було прийнято рішення створити навколо замку сад в англійському ландшафтному стилі. Стати розробниками проекту були удостоєні ландшафтні архітектори Ян Девід Зохер і його син Луї Пол Зохер, що раніше відзначилися як автори проекту парку Вонделпарк в Амстердамі.

Королівський парк

Ініціатором першої виставки, яка відбулася в 1949 році, став тодішній бургомістр міста Ліссе, пан Ламбоя, і деякі провідні постачальники цибулинних квітів. Ідея заходу полягала в створенні виставкового майданчика під відкритим небом, на якому виробники з Нідерландів і з усієї Європи могли продемонструвати широкому загалу новітні досягнення в галузі вирощування тюльпанів. До того ж цей захід мало б позитивний ефект для голландської експортної промисловості.

Сьогодні парк Кекенхоф щорічно відвідує близько 900 тисяч туристів з усіх куточків земної кулі, а самі Нідерланди носять статус найбільшого в світі експортера квітів. На даний момент унікальне творіння садово-паркового мистецтва вважається власністю товариства «Kasteel Keukenhof».

Королівський парк

Кекенхоф включає в себе кілька тематичних садів: історичний, музичний, природний і японський.

Історичний сад оформлений в істинно англійському стилі. Хоча він і не може похвалитися великою площею, його вигляд справляє незабутнє враження: подібно мініатюрному лісу він має водойму, акуратно оточену зарослими берегами і мальовничими галявинами. Картину, що відкривається відвідувачеві, цілком можна було б прийняти за творіння природи, створене без втручання людини, проте витіюваті квіткові композиції розкривають справжнє походження тутешніх пейзажів.

Музичний сад надає своїм відвідувачам можливість насолодитися прекрасними квітучими рослинами під музичний супровід.

Природний сад занурює в атмосферу старого лісу, де гармонійно поєднуються вікові дерева, кущі, цибулинні рослини і дзеркальні водойми, від чого максимально посилюється відчуття природності.

Японський сад відповідає всім вимогам японської культури – умиротворяє дзюрчанням води і пропонує зануритися в обійми філософії східних традицій.

Королівський парк

Пішохідні доріжки, яких на території парку досить багато, приведуть до численних садових композицій, що становлять собою справжні витвори мистецтва.

Крім численних галявин, посипаних строкатим килимом з тюльпанів найрізноманітніших відтінків і сортів, в Кекенхофі є три оранжереї з бузком, золотими нарцисами, трояндами, вишуканими орхідеями та іншими квітучими рослинами. Над створенням квіткових див працюють 24 садівника королівського саду.

Королівський парк

У павільйонах, періодично змінюючи одна одну, розташовується 30 виставок квітів і рослин, серед яких фрезії, гербери, тюльпани, іриси, хризантеми, гвоздики, альстромерії, кали і троянди. Також тут можна «просвітитися» в області останніх тенденцій в світі садівництва, дізнатися про сучасні квіткові тренди і почерпнути творчої енергії в семи садах натхнення.

Королівський парк

Територія парку пропонує своїм відвідувачам ігрові майданчики, спеціалізований книжковий магазин, пункти прокату велосипедів і центри інформації. Організовуються прогулянки на човнах, що дозволяє насолодитися видом квітучих навколо парку полів. Кожні вихідні абсолютно для всіх відвідувачів, незалежно від їх віку, проводяться різні розважальні заходи.

Королівський парк

Кекенхоф відкритий для відвідування всього два місяці на рік – орієнтовно з 20 березня по 20 травня. У цей період парк працює щодня з 8.00 до 19.30, включаючи святкові і вихідні дні. Найбільш сприятливий час для милування тюльпанами припадає приблизно на середину квітня, в залежності від погоди. В кінці квітня в Саду Європи проводять парад квітів «Bloemencorso Bollenstreek» – барвиста процесія складених з квітів композицій. У 2014 році він пройде 3 травня, а сам парк буде відкрито з 20 березня по 18 травня.

Королівський парк

Щороку в королівському саду діє спеціальна тема, відповідно до якої виконується більшість композицій. Темою 2014 року була Голландія. Ілюструвати її будуть по всьому комплексу, розміщуючи різні сучасні і традиційні символи.

Дістатися до голландського парку квітів можна на автобусі з вокзалів Харлема, Лейдена, Амстердама і Схипхола. Для тих, хто буде здійснювати подорож на особистому автомобілі, при під’їзді до міста Ліссе всюди розміщені покажчики маршрутів на Кекенхоф, тому заблукати навряд чи вийде. Також можна замовити трансфер з Амстердама. Квитки в парк можна купити онлайн, тому що ви не тільки уникнете довгої черги в касу, а й придбаєте квитки без певної дати, дійсні протягом усього сезону роботи парку, при цьому на ціні це ніяк не відіб’ється.

Королівський парк

Королівський парк

Королівський парк

Королівський парк

Королівський парк

Королівський парк

Королівський парк

Королівський парк

Королівський парк

Королівський парк

Королівський парк

Королівський парк

Королівський парк

Королівський парк

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*