Категорії
Міста, країни, люди

Коронавірус виживає на шкірі до 9 годин

За новими дослідженнями японських науковців з Префектурного медичного університету Кіото, новий коронавірус набагато довше зберігає свої вірулентні властивості, ніж віруси грипу.

Якби не хотілося нам скоріше забути про пандемію Covid-19, обіцяна експертами друга хвиля коронавірусної інфекції в багатьох країнах світу вже в розпалі. Відзначимо, що інформація про коронавірус і його поведінку з точки зору того, як він впливає на організм, які органи може атакувати і як довго здатний виживати в повітрі або на поверхнях, є ще й досі причиною занепокоєння дослідників і експертів. Сьогодні вчені продовжують вивчати коронавірус SARS-CoV-2 і результати деяких досліджень залишаються вельми тривожними.

Вірулентність коронавірусу на шкірі зберігається до 9 годин. Миття рук є одним з найпоширеніших заходів по скороченню поширення коронавірусної інфекції, про який відомо з самого початку спалаху пандемії. Але для того, щоб SARS-Cov-2 загинув, потрібно не просто намочити руки під стічною водою. Експерти, що визначили точний час вірулентності коронавірусу, рекомендують мити руки не менше 20 секунд, а також використовувати спиртовмісні засоби для рук.

Як зазначає Live Science, в ході дослідження вчені взяли проби змиву рук у пацієнтів через добу після їхньої смерті. Робота була опублікована в журналі Oxford Academic in Clinical Infectious Diseases. В ході дослідження дізналися, що на шкірі людини новий коронавірус до 9 годин зберігає свою вірулентність, що набагато довше, ніж вірус грипу, який, як повідомляється, є небезпечним лише протягом 1,8 години.

«9-годинне виживання SARS-CoV-2 на шкірі людини збільшує ризик контактної передачі інфекції, тим самим прискорюючи пандемію. Правильна гігієна рук є важливою для запобігання поширенню інфекції SARS-CoV-2», – пишуть автори наукової роботи. Вчені радять регулярно обробляти руки спиртовмісними розчинами.

Але є й хороші новини – і коронавірус SARS-Cov-2 і вірус грипу були повністю знищені з поверхні протягом 15 секунд після використання етанолу (80%) – звичайного інгредієнта дезінфікуючих засобів для рук.

Як довго коронавірус може виживати на поверхнях? Згідно зі звітом Гарвардської Медичної школи, новий коронавірус залишається вірулентним протягом від кількох годин і навіть днів в залежності від поверхні, на яку потрапляє:
– мідь – до 4-х годин;
– картон – до 2-х годин;
– на пластику і нержавіючій сталі – до 2-3 днів.

Експерти Harvard Health радять, в разі забруднення поверхні, спочатку очистити її за допомогою миючого засобу і води, а потім скористатися дезинфікуючим засобом. До того ж руки рекомендовано мити з милом і водою не менше 20 секунд. Обов’язковою ця процедура має бути після відвідування магазинів або інших громадських місць, де є ризик контакту із зараженими поверхнями.

Чи передається коронавірус повітряно-крапельним шляхом? Багато дослідників вважають, що вірус може поширюватися набагато швидше, ніж вважалося до цих пір, ось чому, крім соціального дистанціювання, рекомендується постійно носити маски. Вірус особливо активно поширюється в закритих приміщеннях. На момент написання статті кількість інфікованих Covid-19 в світі вже перевищує 36 мільйонів людей.

Тому при наступному поході в магазин пам’ятайте, що ви не перебуваєте в безпеці, якщо відстань між вами і потенційно зараженою людиною буде менше двох метрів.

Що можна зробити, щоб зменшити поширення COVID-19? З огляду на наявні дані про те, як довго вірус може виживати на різних поверхнях, ось деякі рекомендації, якими можна скористатися, щоб зменшити поширення інфекції:
– часто мийте руки, особливо коли повертаєтеся додому;
– використовуйте спиртовмісні санітайзери для рук кожного разу, коли торкаєтеся дверних ручок в громадських місцях;
– частіше дезінфікуйте дверні ручки у себе вдома;
– не забувайте очищати поверхню смартфона дезінфікуючими серветками;
– виходячи з дому, надавайте перевагу одягу з довгими рукавами і переодягайтеся відразу після повернення;
– зберігайте забруднені речі окремо від чистих;
– дотримуйтесь правил соціального дистанціювання в громадських місцях;
– не виходьте з дому без маски і рукавичок.