Категорії
Природа Тварини

Котолюби розумніші за собачників

За результатами дослідження, проведеного американськими вченими, любителі кішок в цілому виявилися більш освічені, ніж любителі собак. До того ж вони – більш замкнуті, чутливі і незалежні люди.

Наукову роботу провели дослідники з Університету Керролла (США). Результати 2014 року були представлені на 26-й щорічній зустрічі Асоціації психологічних наук в Сан-Франциско. В дослідженні взяли участь близько 600 студентів. Більшість з них (60%) назвали себе любителями собак. Тільки 11% беззастережно люблять кішок, а решта повідомили, що взагалі байдужі до тварин або однаково симпатизують і кішкам, і собакам. В ході експерименту кожному з респондентів пропонувалося відповісти на ряд питань, що стосуються їх самих, ерудиції та особистих якостей. І той факт, що «кошатники» виявилися більш замкнуті і чутливі, вчених не здивував.

Собаки – вкрай товариські тварини, які потребують такої ж поведінки від своїх господарів, тоді як замкнуті люди швидше заведуть кішку: адже з нею не треба виходити на вулицю в той момент, коли, наприклад, хочеться почитати книгу. При цьому кішки більш ласкаві, що «зачіпає струни» чутливих людей. Водночас любителі кішок частіше схильні порушувати правила, тоді як люди, які обирають собак, більш організовані. Все це вкладається в моделі поведінки домашніх тварин, і вчені припускають, що люди вибирають собі компаньйона виходячи з власних принципів життя.

Тим часом, результати тестів рівня інтелекту (IQ) безпосередньо з характеристиками тварин не пов’язані, і пояснення таких висновків у вчених немає. Однак навіть цю невелику вибірку можна вважати показовою: вона корелює з результатами наукової роботи, проведеної фахівцями Університету Брістоля в 2010 році (в дослідженні брали участь більше 4500 респондентів). За отриманими тоді даними, власники кішок більш освічені, ніж господарі собак.