Категорії
Міста, країни, люди

Куяльницький лиман став рожевим

Рожевий колір лиману тепер можуть спостерігати й одесити. Куяльницький лиман, відомий своїми цілющими властивостями, перефарбувався в рожевий колір, водночас береги водойми стали білими від солі.

Блакитно-зелена до цього водойма в один день стала темно-рожевого кольору. Туристи дивуються, а фахівці вважають, що воду в яскравий колір пофарбувала посуха. Цього літа збіглося кілька обставин: низький рівень води, збільшена концентрація солі в лимані і високий температурний режим.

«Коли це все збігається, то мікроорганізми, які вже присутні у лимані, отримують пігмент рожевого кольору», – вважає еколог Сергій Гуцалюк.

Водночас під час спуску до лиману можна і побачити, і відчути навіть шкірою ще одне рідкісне явище: берег Куяльницького лиману вкритий сіллю, яка утворюється в результаті різкого випаровування вологи.

У цього казкового видовища є й зворотний бік. Лиман набув яскравих кольорів, але дуже обмілів. Подекуди рівень води дорівнює всього кільком сантиметрам і тепер, де раніше було дно, їздять автівки. Екологи кажуть, що допомогти зможуть гарні дощі, і тоді рожева вода у лимані набуде первинного кольору. Але більш повноводним Куяльницький лиман стане ближче до зими, коли відкриють шлюз з моря і вода потече до лиману.

Куяльницький лиман – водойма в 3 кілометрах на північний захід від узбережжя Одеської затоки Чорного моря, в 8 км від центру Одеси. Площа лиману – 56-60 квадратних кілометри, довжина – 28 кілометрів, найбільша ширина – 3 кілометри. Середня глибина – близько 1 метра. Куяльницький лиман відділений від моря піщаним пересипом шириною до 3 кілометрів. Солоність води – понад 300 проміле. У лиман впадає річка Великий Куяльник. В районі Куяльницького лиману розташована найнижча точка України: мінус 5 метрів від рівня моря.