Кишкові бактерії впливають на товариськість

Кишкові бактерії впливають на товариськість
Склад мікробіоти кишечника

В кінці 2019-го вчені з Сингапуру до свого подиву виявили, що різноманітність бактерій, що досить часто обирають кишечник людини в якості свого житла, безпосередньо впливають на швидкість старіння організму. В ході нової наукової роботи співробітники з Оксфордського університету з’ясували, що мікрофлора кишечника також сильно впливає на те, як людина комунікує в суспільстві. Наприклад, при великій різноманітності бактерій в кишечнику у людини якимось чином з’являється широке коло спілкування, а ось люди з бідним складом мікробів в кишечнику більш замкнуті і схильні до депресії.

Як вченим вдалося з’ясувати це? За даними наукового видання Human Microbiome Journal, для пошуку взаємозв’язку між різноманітністю кишкової мікрофлори і характером людини професор Катерина Джонсон провела досить широке дослідження, у якому брала участь 655 чоловіків і жінок у віці близько 42 років. У піддослідних були взяті аналізи і їх попросили заповнити анкету з питаннями, спрямованими на виявлення способу життя, раціону харчування і способів взаємодії з іншими людьми. Порівнявши різноманітність кишкових бактерій і результати анкети, вчені змогли зробити досить цікаві висновки.

Від чого залежить характер людини? Психологи виділяють у людей п’ять основних рис, які допомагають охарактеризувати їх. Люди-невротики володіють емоційною нестійкістю, турботливі і дотримуються про себе поганої думки. Екстраверсія, в свою чергу, властива товариським і енергійним людям. Також психологи особливо виділяють людей з відкритістю до нових вражень, доброзичливих осіб і сумлінних людей з підвищеною свідомістю та увагою до деталей.

Як з’ясувалося, на риси характеру, які отримує людина протягом життя, сильно впливають бактерії, що мешкають в кишечнику. Наприклад, в організмах товариських і енергійних людей вчені знайшли велику кількість бактерій Akkermansia, Lactococcus і Oscillospira. У замкнутих людей з вузьким колом спілкування було виявлено великий вміст бактерій Desulfovibrio і Sutterella. За словами Катерини Джонсон, все це доказує, що мікроби, які живуть в нас, сильно впливають на нашу поведінку.

Нагадаємо, що в анкеті учасники дослідження також ділилися списком продуктів, які вони найчастіше вживають, а також описом свого способу життя. Як з’ясувалося, великою різноманітністю бактерій в кишечнику володіли люди, які полюбляють незвичні страви і часто бувають в зарубіжних країнах. Також на різноманітність бактерій впливає вживання продуктів з пребіотиками. Зокрема, мова йде про те, що у любителів сиру, квашеної капусти, бананів і цибулі було більше кишкових бактерій. Тобто в процесі свого життя це більш відкриті і компанійські люди.

Якщо хочете збільшити різноманітність бактерій в кишечнику, харчуйтеся незвичайною їжею.

На даний момент вчені намагаються зрозуміти, в якому саме порядку будується взаємозв’язок між кишковими бактеріями і поведінкою людини. Можна припустити, що бактерії виробляють речовини, які можуть впливати на людське мислення і тим самим змінювати поведінку. Але не виключено, що і сама поведінка людини якимось чином впливає на різноманітність бактерій в її кишечнику.

Отже, вчені зробили дуже важливе відкриття. Можливо, тепер вдасться створити нові засоби від депресії та стресу, від яких в сучасному світі страждає велика кількість людей.